Až dramatická koncovka rozhodla o vítězi utkání se Slávií

Až příliž dramatické utkání přinesl duel IMOSu se Slávií. Brno postrádalo Smith, kterou však nad očekávání zastoupila Klára Vojtíková a v kombinaci s přesnou rukou Ivany Jalčové se mohl IMOS radovat nad výhrou o dva body.

Minulé utkání české ligy bylo pro IMOS napínavé. Ne však více než utkání se Slávií, které rozhodly až poslední minuty. Vyrovnaný stav panoval od počátku utkání. Trenéři postrádali americkou posilu Jennu Smith, na její místo v základní pětce nastoupila publiku nepříliš známá Klára Vojtíková. Od vyhraného úvodního rozskoku se však etablovala do role velmi dobře a velmi úspěšně Smith zastoupila.

Během celého utkání se nepodařilo žádnému z týmů odskočit na výraznější rozdíl. Skóre se přelévalo na obou stranách. Hlavní opory Slávie – Leary a Lowenthal byly od začátku k nezadržení a povedlo se jim se postarat o celkem 51 bodů z celkových 85. Vyrovnané střídání předvedly nejen hráčky Slávie, ale i Brna.

Rozuzlení přinesla až poslední čtvrtina, možná lépe řečeno až poslední minuta. Trestnými hody Klára Vojtíková dostala Brno do jednobodového vedení, následovala ji Michaela Stejskalová, která byla také 100 % úspěšná a taktické fauly nezabraly ani při faulu na Vojtíkovou. Slávie sice pak proměnila dva body, to však jen upravilo skóre na konečných 87:85.

Nejužitečnější hráčkou Brna se díky svému výkonu a povedenému utkání stala Ivana Jalčová, která dokázala Brno podržet a proměnit trojky v pravý čas.

IMOS Brno – Slavia Praha 87:85 (22:21, 44:46, 65:69)
Body Brno: Jalčová 23, Stejskalová 18, Mainclová 15, Vojtíková 12, Hindráková 10
Body Slavia: Leary 26, Lowenthal 25, Motyčáková 11.