Dramatické utkání s Nymburkem vyhrál IMOS

Samotné utkání bylo zahájeno minutou ticha za zesnulého člena Síně slávy českého basketbalu, československého reprezentanta Zdeňka Bobrovského. To však byla poslední chvilka, kdy v hale bylo ticho. Od samotného začátku utkání bylo zřejmé, že do haly Rosnička zavítal silný soupěř a vítězství rozhodně nebude zadarmo.

Celý první poločas byl naprosto bodově vyrovnaný. Zejména velká práce v obraně se podepsala na 16 bodech, které měly oba týmy na kontě po první čtvrtině. První půli dvakrát přerušilo zranění hráček Nymburka, první zraněnou, která však ještě do utkání zasáhla byla Jacinta Monroe, druhou zraněnou Darina Mišurová, která však již v utkání nenastoupila.

Ale podstatné se odehrávalo pod koši, kde v hostujícím týmu dominovaly Thearirra Taylor, Waltiea Rolle a 193 centimertů vysoká Jacinta Monroe. Rozehru a boj o míč zvládala Veronika Borterlová, autorka 8 bodů a 3 asistencí. V domácím dresu se nejvíce bodově dařilo Michaele Stejskalové, jediné úspěšné střílející v domácích ze tříbodové vzdálenosti (4 úspěšné ze 6 pokusů). Soupeři nasázela celkem 26 bodů. Následována Anetou Mainclovou, která skvělými doskoky a střelami zajistila IMOSu 14 bodů.  Dlužno pak ocenit i boj o míč, který předvedla střídající Lenka Šoukalová. Dva krásné bloky převedly Kateřina Hindráková a Aneta Mainclová.

V poločase se oba týmy odebraly do šaten opět za nerozhodného stavu 34:34. Po přestávce si domácí hráčky nechaly soupěře odskočit, nicméně pak obě nejlepší střelkyně Brna dokázaly náskok opět smazat, přesto pak po třetí čtrvtině vedl Nymburk o tři body. Do poslední desetiminutovky se opět týmy vrhly s maximálním úsilím. Precizní práci v obraně doplnily svými koši Stejskalová a Mainclová, trestné hody pak úspěšně proměnila Frida Aili. Od páté minuty začalo utkání vypadat pozitivně pro domácí tým. Poslední vrásky na čele udělala svojí trojkou v závěru čtvrtiny Anežka Skokanová, která stáhla náskok na výsledných 63:60.

BK IMOS Brno – Basketball Nymburk 63:60 (16:16, 34:34, 47:50)
Body Brno: Stejskalová 26, Manclová 14, Kašpárková a Aili po 7, Hindráková 5, Smith 4.
Body Nymburk: Rolle 10, Monroe 9, Taylor a Bortelová po 8, Skokanová  a Mišurová po 6.
Osobní chyby: 17:21