Drtivou porážku si odváží tým Brna z Bourges

Bourges nechal prostor Brnu na vstřelení 38 bodů v utkání, sám francouzský tým nastřílel bodů o 50 více. Loňský semifinalista potvrdil roli favorita a v domácím prostředí před zraky 2800 diváků, dovolil Brnu v první čtvrtině dát pouhé čtyři body. V průběhu druhé čtvrtiny se prosadila Stejskalová a Hindráková, které posunuly Brno o 8 bodů kupředu. Vlak jménem Bourges však byl k nezadržení a přihodil na konto domácích 22 bodů. Do šaten tak odcházely týmy za stavu 39:11.

Průběh druhého poločasu však byl ve znamení toho předchozího. Na straně Bourges zářily Ciak, Tchatchouang, Leedham a Tolo, v zelených dresech se bodově ve 3. období prosadily jen Křivánková, Smith a Aili. V závěrečné desetiminutovce však dostaly hráčky Brna větší prostor a nastřílely 19 bodů. To však jen upravilo finální skóre na 88:38.
„Týmu se podařilo držet dohodnutý plán, zaměřit se na obranu a kontrolu doskakovaného míče,“ komentovala výsledek utkání Valérie Garnier, trenérka domácích. Domácí tak úspěšně vstoupily do nového ročníku Euroligy, kde mají za cíl účast v závěrečném turnaji Final Four. Naproti tomu trenér Brna se svým týmem by raději první utkání vymazal. „Je nám líto takto prezentovat tým jen v sedmi hráčkách z důvodu zranění a bylo nemožné vzdorovat kompletnímu týmu jako je Bourges“, řekl těsně po utkání asistent Milan Veverka. Pro zachování povinného počtu hráček byly na lavičce dvě zraněné hráčky Beránková a Vojtíková, zraněná Tetemondová do Bourges necestovala.

Bourges Basket – BK IMOS Brno 88:38 (17:4, 39:11, 60:19)
Nejvíce bodů: Tolo 19, Salagnac a Ciak po 12 – Stejskalová a Aili po 9, Smith 8.
Fauly: 15:21. Trestné hody: 19/13 – 11/6. Trojky: 1:2.