Hradec oplatil porážku z přípravy

Rozjetý Hradec Králove jsme doma nezaskočili a po výborném výkonu prohráváme 53:66!

Basket Žabiny Brno – Sokol Nilfisk Hradec Králové 53:66

Šoukalová 13, Hausknechtová a Švrdlíková po 9, Buzov 8, Tomancová 6, Křivánková 4, Vitulová a Krumpholcová po 2

Šestky: 25/19

Trojky: 8/2

Trenérka hostů Romana Ptáčková: „Tak my jsme věděli, že nás tady nečeká nic lehkého. Upozorňovali jsme hráčky na to, že tento tým hraje rychlou hru, velmi agresivní a má výborný útočný doskok, a proto mě i zaráží náš začátek, kdy soupeř měl za první poločas, myslím, 13 útočných doskoků. Myslím si, že to byl jeden z důvodů, proč se Brno na začátku dostalo do vedení. Pro diváky to nebyl moc líbivý basketbal, protože to byl hlavně tvrdý boj. Myslím si, že v poslední čtvrtině už za hranicí. Hráčky samozřejmě hrají tak, jak rozhodčí dovolí, ale tam už opravdu šlo o zraněni, což se nakonec v našem týmu stalo.“

Domácí trenér Viktor Pruša: „Tak, pro nás dobrý zápas dneska, i když jsme ve finále na -13. My jsme věděli, co od Hradce budeme očekávat, nebo co můžeme očekávat, jelikož jsme hráli už v přípravě. Ty věci, na které jsme se připravovali, jsme byli schopni ze začátku částečně eliminovat. Měli jsme, konečně, po dvou kolech dobrý start v utkání. Bohužel základní dvě věci, a já si myslím, že ten zápas jsme si prohráli prvním poločasem, protože jsme upozorňovali na sílu Hradce na útočném doskoku. Nebyli jsme schopni tuto herní činnost pokrýt. Třetí, čtvrté šance, který Hradec měl a je na tolik zkušený tým, že tyto šance dokázal využít. Současně s tím, až nepředstavitelně, až už jsem ani nevěřil ve finále, jak je možný, co všechno jsme schopni v tom prvním poločase zahodit. Kdybychom dali aspoň polovinu, tak poločas není o deset. Ve druhé půlce jsme se trošku zlepšili na útočný půlce, i nám něco konečně spadlo z dálky. Bohužel jsme několikrát zaspali v návratu do obrany. Dneska musím hráčkám poděkovat za dobrý nasazení. Jak řekla kolegyně, ten výkon rozhodčích nebo víceméně to, co dovolí rozhodčí, to se hraje, a tak to dneska bylo. Opravdu někdy možná nad rámec, ale myslím si, že docela oboustranně. Já gratuluji Hradci, a ještě jednou gratuluji našim hráčkám. Myslím, že jsme dnes předvedli dobrý výkon.“