Jedno z nejpovedenějších utkání předvedly Žabiny proti Schiu

Už to vypadalo, že jsou to ty Žabiny které známe. Vstup do utkání se brněnským hráčkám povedl na jedničku. Škoda výpadku ve druhé čtvrtině, který již do konce utkání nedokázaly stáhnout.

Vstup do utkání Brna byl naprosto brilantní. Skvělé zakončování a rychlé protiútoky znamenaly náskok IMOSu, který se postupně vyšplhal na 10 bodů. Po první čtvrtině Brno vedlo 29:23. Pak ovšem přišla čtvrtina druhá a v ní se bohužel Brnu dosti nedařilo. Hostující hráčky začaly dobře bránit a svěřenkyně Jana Bobrovského daly celkem 4 body, a to až v závěru čtvrtiny. K nezastavení byla také Isabelle Yacoubou, která zakončila utkání s proměněnými 21 body a 10 doskočenými míči. Yacobou sekundovala také druhá opora Schia, Laura Macchi, která nasbírala 18 bodů pro hosty.
„První čtvrtina byla super. Odehrály jsme povedený zápas, škoda výpadku ve druhé čtvrtině, kdy se nám nedařilo střelecky,“ komentovala utkání rozehrávačka Sarah Beránková.
Zbytek utkání již kontrolovaly hráčky hostí. Náskok ze druhé čtvrtiny nedokázal už IMOS stáhnout. Vyrovnaný druhý poločas ale vedl k nejlepšímu bodovému zisku Brňanek v letošní sezóně.

Imos Brno – Schio 68:83 (29:23, 33:46, 48:67)
Nejvíc bodů: Stejskalová 22, Smithová 15, Jalčová 12, Mainclová 8 – Yacoubou 21, Macchi 18, Masciadri 15.
Fauly: 17:16.
Trestné hody: 13/8 – 19/16.