BK Handicap Brno – KP Brno 54:70

Kašpárková 15, Švrdlíková 12, Hausknechtová 10, Giacintova 9, Křivánková 4, Adamcová a Stoupalová po 2

Trojky: 15/2

Šestky: 13/6

Viktor Pruša, BK Handicap Brno: „Opět hrozně náročné utkání po fyzické i psychické stránce. Po prvním čtvrtfinále jsme si vyříkali některé situace v obraně a pravdou je, že to zlepšení se projevilo nejen na počtu obdržených bodů, ale i opticky při jejich samotném řešení. Bohužel jsme se dnes po celý zápas potýkali s nízkou úspěšností střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti a to jsme přitom při absenci podkošových hráček byli odkázáni právě na ni. Proti agresivní a důsledné obraně KP se bez pozice 5 hraje strašně těžko a bylo náročné si otevřené střely vůbec vytvářet. Když se k tomu přidalo několik neproměněných „šoupáků“ z pod koše, neměli jsme se dnes v útoku na čem chytnout. Přesto hráčky bojovaly do poslední vteřiny a opět ukázaly charakter – toho si moc cením. Kdyby se nám při dnešní obraně dařilo v útoku jako v prvním zápase série, mohlo to dnes vypadat možná jinak. To však ale bohužel nebyl dnešní případ. Nicméně nic jsme nevzdali a nevzdáváme ani za stavu 0:2 v náš neprospěch.“

Marian Svoboda, KP Brno: „Poslední dobou hrajeme zápasy, že náš první poločas je se soupeři vyrovnaný a ve druhém poločase odskočíme. Je pravda, že to dneska bylo strašně těžký utkání. Já jsem na to holky upozorňoval, že to bude strašně kontaktní, a že to bude o těch fyzických i morálních sil. Myslím si, že nás hodně brzdily útočné doskoky domácích, že jsme tam s tím měli obrovské problémy a oni měli ty tři střely navíc každý útok, takže tam jsme trochu ztrácely. V poločase jsme si k tomu něco řekli a až na pár výjimek, což je normální, tak jsme tu nějakou převahu získali. Začali jsme lépe bránit a ono se to ukázalo i v tom útoku.“