MK Technic Brno – BK Handicap Brno 53:82

Adamcová 18, Kašpárková 14, Sedláková 13, Stoupalová 10, Palušná 8, Křivánková 6, Vitulová a Giacintova po 4, Hošková a Švrdlíková 2, Šoukalová 1

Trojky: 2

Šestky: 29/18

Na venkovní zápas jsme tentokrát nejeli příliš daleko, hráli jsme totiž v Brně na Morendě, kde nás přivítal soupeř MK Technic Brno. Brněnský soupeř zde na hale vystřídal po třech letech působení mužský celek mmcité Brno, který se přestěhoval do Kampusu. Nedělní odpoledne přilákalo docela dost diváků a dá se říci, že Morenda byla skoro plná.

Utkání začalo vyrovnaně z pohledu obou stran, kde nejvíc produktivní byly Kašpárková (Handicap) a Zítková (Technic). Po jasné výhře o 13 bodů ve druhé čtvrtině přišla v té druhé sprcha a prohra 15:14, ale stále jsme si udržovali 12 bodové vedení v poločase. Rozhodující náskok celého utkání jsme si získali ve třetí čtvrtině, kterou jsme vyhráli o 16 bodů, když jsme domácí udrželi ve střelecké potenci pouze na sedmi bodech. Limitujícími faktory pro nás byly ztráty a opět trestné hody.

Viktor Pruša k utkání: „Zápas se odehrával v naší režii, i když mnoho basketbalové krásy jsme zaplněné Morendě (300 diváků) nepředvedli. V některých pasážích utkání to vypadalo, že snad koš dát ani nechceme. Výsledkem jsou dva body za povinné vítězství a alespoň pozitivum, že jsme opět využili dvanáctičlennou rotaci. Holkám z Techniku držím palce do dalších zápasů, ať neztrácejí chuť a vůli bojovat a rvou se jako dnes.“