Náš tým trenérů

Všechny tréninkové činnosti jsou vedeny v rámci Sportovního centra mládeže profesionálními trenéry s dlouhodobými trenérskými zkušenostmi. Komplexnost tréninkového plánu zajišťuje jeho důkladná příprava kondičními, atletickými a basketbalovými trenéry. O úspěšném mládežnickém systému, který se v našem klubu podařilo vybudovat, svědčí i aktuální vítězství v bodování dívčích Sportovních center mládeže z celé ČR.

Richard Fousek

Šéftrenér Sportovního centra mládeže a reprezentace ČR U16

Výkony jeho svěřenkyň mu přinesly za posledních pět let 8 mistrovských titulů. Jako reprezentační trenér získal zlaté medaile na Mistrovství Evropy hráček do 16 let.

Eva Křivánková

hlavní trenérka kategorie U13 a mladších

bývalá basketbalistka, spolu s manželem trénují víc než 10 let mládež v Žabinách, spousta jejich odchovankyň reprezentuje ČR na Mistrovstvích Evropy nebo světa v mládežnických kategoriích a hraje nejvyšší soutěž žen. Naše družstva se pravidelně účastní mistrovství ČR ve všech kategoriích, z kterých vozí medaile i mistrovské tituly. Poslední sezóny trénuje hlavně přípravku a minižákyně po kategorii U13.

Petra Tomancová

Dominika Benešová

Petr Křivánek

Hlavní trenér střediska SpS a regionálního výběru Jihomoravského kraje U14

Po ukončení kariéry profesionálního fotbalisty přesedlal na trénování mladých basketbalistek, se kterými sbírá mistrovské úspěchy. V poslední sezóně získal jak titul Mistra ČR v kategorii žákyň, tak vyhrál se svým týmem i Olympiádu dětí a mládeže.

Šárka Kašpárková

atletická trenérka

Olympijská držitelka bronzové medaile v trojskoku z her 1996 v Atlantě a mistryně světa z roku 1997. Atletickou kariéru ukončila v roce 2006. V klubu se věnuje zejména rozvoji atletických dovedností hráček a zlepšení kondice.