Reprezentace
Česko - Argentina 72:60 - výborný vstup do osmifinále!
Datum vystavení: 27.07.09 22:24
Naše reprezentační juniorky porazily na světovém šampionátu do 19 let v thajském Bangkoku celek Argentiny 72:60 a s bilancí tří výher a jediné porážky se zařadily na druhé místo osmifinálové skupiny E. V úterý se utkají s dosud suverénní Austrálií.
Klíčové chvíle zápasu přišly na úvod druhé desetiminutovky. Na vyrovnaný průběh první čtvrtiny totiž Češky odpověděly sedmibodovou šňůrou na 23:15 a po skončení poločasu odcházely s vedením 40:29.
Ve druhé půli si svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové vybudovaly až sedmnáctibodový náskok a zápas dovedly k bezpečnému vítězství 72:60.
Nejlepší střelkyní českého celku byla pivotka Alena Hanušová s dvaceti body. Rozehrávačka Kateřina Bartoňová připojila osmnáct bodů, navíc se sedmi doskoky opět dominovala i této statistice. Michaela Stará připojila deset bodů.
Čtěte také: Pivotka Alena Hanušová míří do Brna
Do zápasu už zasáhla také rozehrávačka Lenka Bartáková, kterou provázely zdravotní obtíže. Naopak Klára Rosenbaumová, laborující se zraněným kotníkem, chyběla na palubovce i tentokrát.
Alena Hanušová, nová posila Gambrinusu - v zápase s Argentinou na MS juniorek
![]() |
![]() |
|
![]() |
![]() |
Osmifinálová skupina E:
Česko - Argentina 72:60 (40:29)
Austrálie - Litva 69:53 (34:23)
Francie - Brazílie 59:48 (35:24)
| Počet zobrazení: 1085 |

Tým Frisco IMOS Brno 2011/2012
KONEČNÉ POŘADÍ
| 1. | ZVVZ USK Praha | |
| 2. | Frisco IMOS Brno | |
| 3. | VŠ Praha | |
| 4. | Kara Trutnov |
STATISTIKY HRÁČEK V SEZONĚ 2011/12
| #4 | HANUŠOVÁ Alena |
| #5 | THOMAS Jasmine |
| #6 | HEJDOVÁ Romana |
| #7 | STEHLÍKOVÁ Romana |
| #8 | PÁLENÍKOVÁ Marta |
| #9 | STÅLVANT Martina |
| #10 | KAŠPÁRKOVÁ Barbora |
| #11 | PŮLPÁNOVÁ Aneta |
| #12 | ŠÍVROVÁ Monika |
| #13 | ABDI Farhiya |
| #14 | PECKOVÁ Tereza |
| #15 | VEČEŘOVÁ Ivana |
| #43 | ROBINSON Ashley |
|
|










