Nymburk si v posledních minutách zachoval neporazitelnost

Do haly Rosnička dorazil jeden ze dvou doposud neporažených týmů nejvyšší soutěže, Basketbal Nymburk. A už se rodilo překvapení kola, jelikož Brňanky vedly po celou dobu utkání. Klíčové se ukázay poslední tři minuty poslední čtvrtiny, které prohrály domácí 15:0 a Středočešky tak odjížděly z Brna vítězně.

Tým Nymburka si v letošní sezóně vede velmi dobře. Doposud nepoznal přemožitele a v roli favorita dorazil také na půdu brněnských Žabovřesk. Průběh utkání však tomuto nenasvědčoval. Celých 37 minut vedly domácí hráčky, kterým se utkání dařilo od začátku. V první desetiminutovce začal skvělý týmový výkon potržený trojkami kapitánky Kašpárkové a Natálie Stoupalové, nejméně se dařilo opore Vučurović, kterou soupeř bránil velmi dobře.

Náskok Brňanek se rozrostl na začátku dalšího období až na osm bodů. Průběžně tento rozdíl byl udržován až do konce druhé desetiminutovky, která skončila o 7 bodů.

Ve druhém poločase se snažily hráčky Nymburku stahovat, nicméně ve správný čas se vždy domácím hráčkám podařilo odskočit a uhájily sedmibodový náskok i před rozhodující čtvrtkou.

V posledním dějství začaly svěřenkyně Dana Kurucze snižovat náskok Brna. Postupně se dostaly až na rozdíl tří bodů, to ale po dvou bodech Křivánkové zase Brňanky odskočily. Vučurović s Holešínskou zařídily opět odskočení na sedmibodový rozdíl a vše se zdálo, že již je utkání hotovo. Poslední body vstřelila z trestných hodů Vučurović v čase 5:28 a bylo to o deset bodů. I přes oddechové časy domácího trenéra se nepovedlo zastavit nástup hostí a Kuster, Bortelová a Skokanová zajistily srovnání minutu před koncem. Střelecky se ale nedařilo zakončující Vučurović, v dresu hostí zářila zkušená Veronika Bortelová, která do brněnského koše dosázela vítězných 5 bodů. Sen o vítězství se tak rozplynul a Nymburk si odváží i z Brna vítězství.

Žabiny Brno – Nymburk 65:70 (19:16, 39:32, 56:49)
Nejvíce bodů: Vučurović 17, Kašpárková 11, Stoupalová 9 – Kuster 19, Bortelová 15, Bartáková 9.