Basket Žabiny Brno – Slovanka Mladá Boleslav 86:81

Hausknechtová 17, Buzov 16, Bays a Stoupalová po 14, Švrdlíková 10, Šoukalová a Křivánková po 14, Adamcová 3

Šestky: 32/24

Trojky: 11/2

Trenér hostů Martin Kárník: „Poměrně pečlivě jsme se připravovali a většinu zápasu jsme dokázali dodržovat pokyny, se kterými jsme sem přijeli. Těžko se mi vyrovnává jako trenérovi s poměrem faulů v první čtvrtině – 7:1 a to pravděpodobně celý zápas rozhodlo.“

Domácí trenér Viktor Pruša: „My jsme věděli, že hrajeme o 6. pozici po zhruba půlce sezony. Po pohárovém utkání jsme věděli, že tento zápas, přestože jsme vyhráli venku v poháru o 20 bodů, bude jiný, jako každý zápas. Slovanka hrála s Middleton, která nenastoupila v pohárovém utkání, takže jejich koncept hry se trochu změnil. My jsme do utkání naprosto skvěle vstoupili. Myslím si, že v prvním poločase jsme hráli , z pohledu útoku, strašně dobře organizovaně a předváděli jsme moc pěkný basketbal. Myslím si, že to byl jeden z nejhezčích výkonu doposavaď na útočné polovině, co jsme mohli předvést. Mrzí mě, že když jsme vedli o 18 bodů, jsme především s pár chybama v návratu do obrany a nechali jsme Slovanku lehce skórovat. Velký problém nám dnes dělaly Motyčáková a Harapesová, které velmi dobře napíchávaly obranu. Slovanka dneska střílela s procentem 44. Koncovku jsme si střašně zdramatovali zbytečně, ale jsem rád, že jsme bojovností vydřeli vítězství, které se počítá. Slovanka dnes ukázala, že Slovanka není v tabulce do počtu.“