Slovanka zasypala Žabiny trojkami a veze si domů vítězství

Druhé domácí utkání play-outu nebylo pro domácí Žabiny tak úspěšné jako předchozí. Vstup do utkání vyšel lépe Středočeškám a ty si z haly Rosnička odvezly cenné vítězství.

Od úvodních minut se Žabinám nedařila střelba, hostující Slovance ale šla na výbornou. Hosté vedly již 2:14, kdy hledal domácí tým odpověď. Tuto však nenalezl a první odbobí prohrál 8:24. Nadvláda Slovanky pokračovala také v druhém dějství, kdy ovšem se začaly prosazovat i hráčky Žabin. I tak ale odskočily hostující o další 4 body a v poločase se náskok rozrostl na 20 bodů.
Odpověď svěřenkyně Jana Bobrovského našly až ve třetí čtvrtině, kdy se začaly lépe prosazovat. Ale tříbodové koše Slovanky opět zařídily odskočení hostů a zvýšení náskoku. S pohodlným náskokem 26 bodů vstoupily desáté hráčky tabulky ŽBL do závěrečné desetiminutovky. Úvodní minuty lépe vycházely domácím hráčkám, které stáhly náskok hostí na devatenáct bodů. Ovšem po dalších úspěšných koších zejména Ivany Brajkovič a Dragany Gobeljič. Nakonec už domácí hráčky dokázaly jen kosmeticky upravit výsledek na 55:78.

Bk Žabiny Brno – Slovanka MB 55:78 (8-24, 11-15, 13-19, 23-20)
Body: Vučurovič 14, Holešínská 9, Horáková a Šoukalová po 6, Neubauerová 5 – Gobeljič 25, Brajkovič 19, Vidovič 9