Trutnov upevnil své 4. místo v tabulce výhrou nad Brnem

Deváté kolo nejvyšší ženské soutěže znamenalo o slunečné sobotě cestu do Trutnova, kde na Brňanky čekal nelehký soupeř. Doposud hráčky Kary získaly skalp předních týmů v tabulce a jistě si dělaly zálusk i na ten z brněnských Žabovřesk. Přetahovanou o vítězství nakonec vyhrály domácí, které porazily Brňanky 74:68.

Začátek utkání patřil zejména Brňankám, které zásluhou Vučurovič a Holmquist získaly náskok 7:0. Domácí se chytly v utkání až následně, koše Nagyové a Milošev stáhly na 5:7. Následně nově navrátivší Michaela Uhrová v dresu Trutnova trefila trojku a dvojku, čímž srovnala na 12:11 a dalšími koši se Trutnov ujal vedení a vypracoval si výsledný náskok 19:12 po první čtvrtině.

V začátku druhé čtvrtiny zvýšily domácí náskok ještě o 5 bodů na 24:12. Náskok začaly stahovat Brňanky až od stavu 30:20, kdy se začala prosazovat Holešínská (celkem ve šňůře 8 bodů) a 2 body proměnila Holmquist. V domácím dresu šňůru Brňanek přerušila jen 2 body Nagyová. Posledním košem první půle pak domácí Pazderová jen upravila skóre na 34:31.

S tříbodovým náskokem se Trutnov bránil do 3. minuty třetího hracího období, kdy Holešínská srovnala na 36:36. Následná přetahovaná o vedení v zápase byla na konci desetiminutovky přízdnivější pro Žabiny, které – ačkoli o pouhý bod – vedly.

Rozhodnout tedy měla 4. čtvrtina. V té zabraly od začátku domácí hráčky a od třetí minuty zvyšovaly náskok, který se Brňanky snažily dotáhnout. Sedmibodové manko dokázaly hosté stáhnout na rozdíl tří bodů. Ty ovšem následně Uhrová opět navýšila o tři body a byla z toho výhra domácího Trutnova.

KARA Trutnov – BK Žabiny Brno 74:68 (19:12, 34:31, 51:52)
Nejvíce bodů: Vondráčková 19, Pazderová 18, Uhrová 14, Nagyová 11 – Vučurović 16, Holešinská a Holmqvist po 15.