Úvodní náskok Slávie jí zaručil vítězství

Méně početné týmy na obou stranách změřily své síly v utkání v hale Slávie Praha. Brněnských hráček nastoupilo do utkání 8, těch pražských o jednu méně. Přesto si od začátku pražské hráčky začaly budovat náskok, který byl na konci první čtvrtiny 10 bodů a tento již hráčky Brna nedokázaly za celý zápas stáhnout.

Nejvíce se prosazovaly domácí hráčky z tříbodové vzdálenosti, v první čtvrtině nastřílely ze vzdálenější části hřiště celkem 12 bodů. Svěřenkyně Jana Bobrovského se sice taky dvakrát o trojku pokusily, bohužel neúspěšně. Bodově se ale z pole prosazovaly všechny hráčky na hřišti.

Druhá a zbylé čtvrtiny již skončily vyrovnaně (16:16, 19:17, 21:20). Ve třetí čtvrtině se podařilo utkání stáhnout na rozdíl 6 bodů, jenže oddechový čas Slavie podpořil jejich úsilí a trokou Dariny Johnové začaly odskakovat a po koších Vondráčkové se k přestávce týmy odebraly opět za rozdílu 12 bodů. Přes podporu fanoušků Brna, kteří na Slavii odcestovali, tým nedokázal náskok z úvodní desetiminutovky stáhnout. Utkání skončilo za stavu 82:69. Brněnský tým si tak připisuje svoji druhou porážku v nejvyšší české soutěži žen. Bodově se v utkání nejvíce prosadila švédská rozehra Aili, nejvíce získaných míčů měla pak Kateřina Hindráková.

Slavia Praha – IMOS Brno 82:69 (26:16, 42:32, 61:49)

Nejvíce bodů:Learyová 18, Lowenthal a Johnová po 16, Vondráčková 15, Motyčáková 12 – Aili 16, Mainclová, Kašpárková, Smith po 10.
Osobní chyby: 20:17
Trestné hody: 15/18 : 14/21
Trojky: 7/11 : 5/14