V odloženém utkání Strakonice neuspěly

V netradiční předvánoční den, v úterý, k odloženému utkání nastoupily v brněnské hale Rosnička hráčky Strakonic, které v letošním ročníku doposud neokusily výhru. Od úvodního rozskoku však Žabiny nedaly soupeřkám šanci a připsaly si vítězství 67:54.

První desetiminutovka se domácím hráčkám povedla nejvíce. Od začátku se střelecky dařilo a po sérii 5:0 sáhl hostující trenér k oddechovému času. Nicméně velký obrat nepřišel, Žabiny natáhly vedení na 11:2. Pak se začaly prosazovat protihráčky a dotáhly na čtyřbodový rozdíl, který však domácí hráčky opět natáhly do konce čtvrtiny na devět bodů.

Ve stejném duchu se nesla i druhá čtvrtina, ve které oba týmy nastřílely shodně po 15 bodech. Body do hostujícího koše sázela Vučurovič i Horáková (v utkání 11 bodů, z toho 2 trojky).

Jihočešky se v druhé půli trefily až ve třetí minutě, kdežto Žabiny postupně zvyšovaly svůj náskok. Ten narostl až na 16 bodů, po čtvrtině se ustálil na 14 bodech.

V posledním dějství, které nebylo střelecky plodné, se prosazovaly Vučurovič, Křivánková a Stoupalová. Strakonice měly šestiminutovou pauzu, kterou ovšem v závěru dokázaly napravit. Týmy se tak rozešly za stavu 67:54.

BK Žabiny Brno – U19 Chance 67:54 (21:12, 15:15, 23:16, 8:11)
Body: Vučurović 21, Křivánková 12, Horáková 11, Kašpárková a Holmquist po 8 – Musilová 18, Krejčová 10, Vrančič 9
Trojky: 5/18 : 6/17
Trestné hody: 12/21 : 8/11
Fauly: 22:14