U19 Chance – BK Handicap Brno 33:92

Brabencová 15, Šoukalová 13, Křivánková a Palušná po 12, Stoupalová a Kašpárková po 8, Giacintova a Sedláková po 7, Švrdlíková 6, Adamcová 4

Šestky: 34/21

Trojky: 10/3

Brněnský Handicap v minulých týdnech zastavil propad tabulkou a také dnes potvrdil vzrůstající formu. To je jistě před domácím Nilfisk FINAL 4, tedy vyvrcholením Českého poháru, pro družinu z Rosničky dobrá zpráva. Pravda, dnes musel Handicap „jen“ potvrdit roli papírového favorita. K zápasu ve Strakonicích ale hráčky přistoupily zodpovědně a nenechaly nikoho na pochybách, kdo bude slavit vítězství.

Vždyť domácí hráčky zaznamenaly první body až po téměř šesti minutách hry. To už na tabuli svítilo skóre 0:14. V podobném duchu se nesl celý zbytek zápasu. Domácí nenašly žádný aspekt hry, ve kterém by dokázaly konkurovat. Už podruhé v sezoně ukončily Strakonice zápas s více ztrátami než vstřelenými body. Dnes to bylo 35 ztrát na 33 bodů.

Jakub Mužík, vedoucí družstva U19 Chance: „Družstvo soupeře nás od začátku dostávalo pod tlak svojí celoplošnou agresivní obranou. Náš výkon zůstal za očekáváním. 33 vstřelených bodů je strašně málo.“

Viktor Pruša, BK Handicap Brno: „Ráz utkání určila první čtvrtina, kterou jsme vyhráli 20:7. Soupeře jsme dostávali pod tlak celoplošnou obranou. Dařilo se nám v útoku a zahrály si všechny hráčky. Přeji domácím hodně štěstí ve skupině play-out.“

zdroj: nbl.cz