Žabinám uniklo play-off o 4 body

Porážka v posledním kole stála Žabiny účast v play-off. V brněnském derby po velkém obratu již nedokázaly svěřenkyně Jana Bobrovského přetáhnout vítězství na svoji stranu a míří do play-out.

Valosun, 5. tým tabulky, vstoupil do utkání lépe a po čtyřech minutách vedl 2:6. Po zlepšení koncentrace domácí Žabiny dotáhly a dokonce se dostaly do vedení. Ovšem pak začala úřadovat střídající Veronika Vlková a v ofenzivě pokračovala Američanka Sanford a Valosun odskočil. Nakonec si Valosun vypracoval náskok sedmi bodů po první čtvrtině.

Domácí hráčky celých šest minut nenašly prostor k proměnění bodů v druhém období, zato Valosun zvýšil náskok zejména díky Vlková a Švrdlíkové na 17 bodů. Pak se ovšem chytly domácí a společně posunuly domácí skóre. Úvodní manko ale nesmazaly a po krásné trojce s klaksonem se domácí hráčky odebraly do šatny za stavu 35:50.

Po poločase se do role tahounky opět začala stavět domácí Hana Horáková, která s přispěním Stoupalové a Vitulové držela krok se soupeřem. V hostujícím týmu kontrovaly Remenárová a hlavně Vlková, která proměnila další ze svých trojkových pokusů. Stav 50:67 nenaznačoval komplikace Valosunu v cestě za vítězstvím.

Ovšem Žabiny se tak snadno nechtěly vzdát. Trenér Bobrovský poslal do utkání Adélu Neubauerovou, která po příchodu na hřiště vstřelila dvě trojky, Stoupalová s Křivánkovou přidaly každá po koši a náskok hostí se smrsknul 16 bodů. Další trojka Neubauerové a koše Vučurovič stáhly necelé tři minuty před koncem náskok na 7 bodů. Hostujícím tým byl paralizován vývojem utkání a nepřesné zakončování dovolilo Žabinám se přiblížit na rozdíl dvou košů. Ovšem na finální přetáhnutí vedení v zápase již domácí hráčky neměly sílu a přes vynikající výkon v posledním období (23:10) zůstaly v tabulce ŽBL na devátém místě, tedy prvním nepostupovém do play-off. Zůstává jim tak účast v play-out.

BK Žabiny Brno – Valosun Brno 7377 (17-24, 18-26, 15-17, 23-10)

Body: Vučurovič 19, Horáková 12, Stoupalová 10, Holešínská 8, Neubauerová a Vitulová po 7 –  Vlková 22, Sanford 16, Švrdlíková 14, Remenárová 9