Žabiny podlehly Trutnovu a přišly o cenné body

Ačkoli byl Trutnov favoritem utkání, Brňanky jeho dominanci v utkání nechtěly připustit. Přes velkou bojovnost a snahu o zvrat se Žabinám nepodařilo utkání otočit a vítězství si odvezly soupeřky do Podkrkonoší.

Motivace byla patrná na lavičkách obou týmů. Trutnov si potřeboval upevnit pozici do play-off, Žabiny bojovaly o samotnou účast. Od začátku sváděly obě strany boj o míč, v první čtvrtině byl střelecky úspěšnější Trutnov, který dokázal vždy po přiblížení brněnských hráček odskočit a držet pozici lídra.
Náskok svěřenkyň Jozefa Rešetára dokázaly Žabiny smazat v polovině druhé desetiminutovky. Bohužel pak po úspěšných střelách zahraničních posil se Trutnov opět vzdálil na pět bodů. K dalšímu srovnání skóre došlo dvě minuty před poločasovou pauzou. Hostující hráčky ovšem nezaváhaly ani v této chvíly a proměnily šňůru pěti bodů a ocházely do šaten za stavu 31:37.
Trutnovský tlak pokračoval i na začátku druhé půle, kdy náskok narostl až na 13 bodů. Domácí Horáková a Vučurović se snažily korigovat náskok, nicméně se jim podařilo snížit náskok pouze na 11 bodů.
Stíhací jízdu předvedly domácí hráčky ale v poslední čtvrtině. Lenka Šoukalová proměnila postupně koš i trestný hod, Natálie Stoupalová proměnila trojku a rázem bylo utkání z pohledu domácích nadějnější. Koš Vučurović, kdy svítilo na tabuli skóre 59:64, donutil hostujícího trenéra k oddechovému času. V pětibodovém náskoku se týmy držely až do času minuty před koncem, kdy trutnovská Ovsíková vstřelila důležitou trojku a stav 61:69 již nedokázaly Brňanky otočit. Po kosmetické úpravě skóre pak utkání skončilo 65:71. Důležité body, které by Žabinám zajistily účast v play-off tedy nezískaly, ale teoretická šance stále existuje.
BK Žabiny Brno – Kara Trutnov 6571 (17-24, 14-13, 20-25,14-9)
Body: Vučurović 15, Horáková (13 doskoků+4 zisky) a Dušanić po 12, Šoukalová 9, Stoupalová 8 – Ovsíková 16, Nagyová a Vondráčková po 13, Fall 12