Žabiny přehrály Strakonice a připsali si první výhru v play-out

Žabiny poprvé se své historii hrají play-out. Ale vstup do něj jim vyšel na jedničku, strakonický tým U19 Chance porazily na domácí půdě 72:43.

Brňanky nepustili po celé utkání vedení ze svých rukou, utkání dovedly nakonec do 29 bodového náskoku. Úvodní body zanamenaly domácí hráčky a vypracovaly si hned náskok 8:2, až po té se hostujícím hráčkám podařilo náskok stáhnout díky trojce Ireny Vrančič. Na to však reagovaly Stoupalová a Horáková taktéž tříbodovou střelbou a Žabiny tak opět odskočily. Postupně se náskok zvyšoval až na deset bodů, které v sedmé minutě třetí čtvrtky donutily hostujícího trenéra k timeoutu. Domácí kanonáda ale pokračovala i pak, v poločase oba týmy dělil rozdíl 14 bodů.
Ve třetí čtvrtině postihl Strakonice bodový výpadek, proměnily jen 4 body. Naproti tomu domácí hráčky vstřelily bodů 13. Domácí hráčky v posledním dějství neproměňovaly body takřka vůbec, soupeř však toho nevyužil. Až ve čtvrté minutě trefila svoji trojku Tereza Vitulová a po dalších úspěšných zakončeních dotáhly svěřenkyně Jana Bobrovského zápas do vítězného konce.

BK Žabiny Brno – U19 Chance 72-43 (16-12, 23-13, 13-4, 20-14)
Body: Vučurovič 17, Dušanič 12, Horáková, Křivánková a Stoupalová po 9 – Vrančič 15, Voráčková 10, Gailserová 6