ŽBL – 2.kolo: BK IMOS Brno – Sokol Hradec Králové 57:59

Úvodní část utkání s Hradcem byla vyrovnaná a skončila smírně 16:16. Naši hru poznamenala řada ztrát a osobních chyb, kterých jsme během první desetiminutovky nasbírali šest. Pod košem se nejvíce dařilo Smith a Tetemondové, ostatní střelkyně se prozatím nechytaly.

Na začátku druhé části vyrukovaly naše soupeřky se sedmibodovou šňůrou. Často střílely z dálky a případné minely doskakovaly. Náskok držely také díky našim ztrátám. V 18. minutě jsme čelili až sedmibodovému manku. Naštěstí naši hru oživily trefy Aili a Šoukalové. V závěru se přidala také Stejskalová a konečně se začalo dařit. Stav v poločase, 30:27.

Po změně stran se soupeřky rozstřílely z perimetru a během pěti minut nám odskočily na sedm bodů! Nám se střelecky vůbec nedařilo, za pět minut jsme zaznamenali pouhé dva body. Stav po třiceti minutách, 43:48.

Ve čtvrté části nás do hry vrátily Smith a Šoukalová. Ta ve 33. minutě snižovala manko na pouhý bod. Ve 37. minutě jsme se trefou Aili dostali do jednobodového vedení. Závěr už ale patřil hostujícímu Hradci. Hartigová pár sekund před koncem za srovnaného stavu trefila koš a závěrečné trestné hody, které mohly přinést prodloužení, jsme už neproměnili. Hradec vyhrál 59:57.

Další ligové utkání hrajeme na palubovce Karlových Varů, 29. října od 17:30.
BK IMOS Brno – Sokol Hradec Králové 57:59 (16:16, 14:11, 13:21, 14:11)Brno: Aili 15, Smith 14, Stejskalová 8, Tetemondová a Mainclová 6, Šoukalová 4, Hindráková a Křivánková 2
H. Králové: Kuthanová 14, Hartigová 11, Andělová G. 8, Zavázalová a Pochobradská 7, Křížová 5, Rosenbaumová 4, Andělová A. 3
Doskoky: 38 – 34
Trojky: 1/11 – 5/16
Trestné hody: 10/12 – 8/11