ŽBL – 3.kolo: Loko Karlovy Vary – BK IMOS Brno 57:73

V úvodu utkání se Tetemondová s Hindrákovou postaraly o solidní vstup 6:2. Za šestibodového manka v 5. minutě zápasu si domácí Karlovy Vary vybraly oddechový čas. Po něm jsme vzápětí získali devítibodový náskok. Výborná úspěšnost střelby nám ale ke konci čtvrtiny vymizela a soupeřky stačily stáhnout manko na pouhé dva body v 9. minutě. Do konce desetiminutovky se ještě vzpamatovaly Hindráková, Smith a Tetemondová. Stav po deseti minutách, 19:26. Tetemondová nasbírala rovnou polovinu našich bodů.

Druhá čtvrtina už byla o poznání vyrovnanější. Přesto jsme byli lepším týmem a po patnácti minutách jsme poprvé měli dvouciferné vedení. Ve druhé čtvrtině jsme ale ještě párkrát klopýtli a náskok jsme už výrazně nezvýšili, ba naopak. Doplatili jsme na řadu osobních chyb. Soupeřky tak snadno snižovaly manko z čáry trestných hodů. V poločase 36:41.

Po návratu ze šaten na nás soupeřky vyrukovaly s pětibodovou šňůrou a srovnaly stav. Závěr čtvrtiny jsme ale zvládli a odskočili jsme na čtyři body.

V krizové chvilce se nám podařilo mobilizovat síly a výrazně zlepšit střelbu i obranu. Záhy jse získali zpět dvouciferné vedení a náskok jsme pak bezpečně udrželi až do konce zápasu. Vyhráli jsme 73:57.

Další utkání hrajeme v sobotu n Rosničce. Hostíme VŠ Praha.

Loko Karlovy Vary – BK IMOS Brno 57:73 (19:26, 17:15, 9:8, 12:24)

Karlovy Vary: Halasz 15, Blazejewski 13, Kušlitová a Sedláčková 8, Eisnerová a Ramirez 6, Magerčiaková 1
Brno: Tetemondová 18, Smith 17, Aili 11, Stejskalová 8, Mainclová 7, Hindráková 6, Křivánková 4, Šoukalová 2

Doskoky: 29 – 38
Trojky: 3/10 – 2/12
Trestné hody: 20/26 – 21/23