Ze Strakonic si přiváží Žabiny první výhru

Letošní tým Strakonic, který letos startuje pod názvem U19 Chance, v utkání čelil výrazné přesile, alespoň co do počtu. Osm domácích hráček ale dokázalo vzdorovat týmu ze Žabovřesk velmi dlouho.

I bez Hany Horákové se týmu dařilo, od začátku utkání se snažil soupeři odskočit. Přes velkou snahu se ale soupeřkám podařilo náskok Brna vždy setřít a na konci první desetiminutovky byl stav nerozhodný. Druhá čtvrtina byla záležitostí Kláry Křivánkové a Maji Vičurović, které se postaraly společně o všech 11 bodů, které Žabiny do koše soupeře nastřílely. Strakonické hráčky tentokrát o koš zaostaly a tak poločasové skóre bylo o dva body lepší pro hostující Žabiny.
Svěřenkyně Jana Bobrovského nastoupily do druhého poločasu s velkým odhodláním. Po koších Neubauerové, Stoupalové a Vučurović odskočilo Brno na rozdíl 11 bodů, který již soupěřky nedokázaly stáhnout tak jako v první půli a výsledek třetí čtvrtiny 14:20 znamenal vedení Brna o 8 bodů. Poslední dějství pak jen dokonalo první vítězství Brna v letošním ročníku nejvyšší ženské soutěže.

K nezastavení byla opět nejlepší střelkyně Brna Maja Vučurović, která nastřílela 25 bodů a doskočila 12 míčů. Za celé utkání proměnily hráčky Brna 10 rychlých protiútoků. Oproti prvnímu utkání do koše nepadl žádný brněnský tříbodový pokus.

Strakonice – Žabiny Brno 50:60 (17-17, 9-11, 14-20, 10-12)
Nejvíce bodů: Krejčová 21, Drachovská 14, Gaislerová 5 – Vučurović 25, Stoupalová 16, Hošková, Holešinská a Neubauerová po 4.
Trojky: 3/17 : 0/12
Trestné hody: 15/19 : 6/9
Fauly: 17:21