První květnový víkend bude patřit mládežnickému basketbalu. Týmy Žabin Brno v kategoriích U12, U14, U17 A 1. liga žen se představí na MČR, kde zabojují o co nejlepší umístění mezi českou špičkou.

Už zítra se na brněnské Rosničce rozhoří boje o titul v rámci prestižní mezinárodní soutěže MEL v kategorii U16. Final 4 přivítá čtyři špičkové týmy ze dvou zemí, které se utkají o celkové prvenství.
Turnaj odstartuje ve středu 6. května semifinálovými zápasy. Od 16 hodin se proti sobě postaví BK Slovan Bratislava a Moravsko-Slezský výběr. Druhé semifinále je na programu v 18:30, kdy domácí Žabiny Brno vyzvou tým Klokani Ivanka pri Dunaji. Rozhodující zápasy jsou naplánovány na čtvrtek. Od 11:00 se odehraje utkání o třetí místo a finále, které určí vítěze letošního ročníku MEL U16, začne ve 13:30.
Domácí celek Žabin Brno se na turnaj velmi těší a chce využít výhody domácího prostředí. „Máme velkou radost, že se nám podařilo kvalifikovat na závěrečný turnaj MEL U16. Holky během obou částí soutěže předváděly velmi kvalitní výkony, které je dovedly až mezi nejlepší čtyři týmy – na Final 4. Těšíme se na další konfrontaci se zahraničními soupeři. O to větší motivací pro nás je, že se Final 4 odehraje v domácím prostředí před našimi fanoušky. Do turnaje půjdeme s cílem podat co nejlepší výkony a věříme, že se nám podaří tuto soutěž zakončit úspěšně,“ uvedla trenérka Barbora Holubová.
Přijďte podpořit mladé Žabiny v boji o titul MEL U16