FIBA U18 Women Challengers

Ve dnech 27.7. – 1.8. bude v Klatovech probíhat FIBA U18 Women Challenger, kterého se zúčastní celkem 6 evropských zemí. Žabiny v tomto turnaji zanechají značnou stopu. Realizační tým ženského výběru do 18 let zabezpečí naše známé trio – hlavní trenér Viktor Pruša, kterého v roli asistenta doplňuje Jakub Gazda a na postu kondičního trenéra Jiří Panáček. Z žabinských hráček se do finální nominace probojovaly Laura Mikšíková a Zuzana Křížová. Český výběr odehraje celkem pět utkání proti celkům z Irska, Litvy, Maďarska, Srbska a Turecka. A jaká jsou očekávání od českého týmu?

Celý článek »

Eurocup bez kvalifikace!

Nová sezóna se blíží, kádr se naplňuje a my pro vás máme jednu skvělou novinku. Hned po ukončení předešlé sezóny jsme se nechali slyšet, že usilujeme o působení v Eurocupu. Jsme velice rádi, že již v tuto chvíli můžeme potvrdit naši účast v této druhé nejvyšší pohárové soutěži kontinentu. Dokonce vstoupíme přímo do základní části bez nutnosti kvalifikace.

Celý článek »

Život sportovce s cukrovkou

Již v dětství, se jí do cesty připletla cukrovka, ale Klára Stloukalová se nevzdala a naopak dokázala, že to je jen malá překážka v její cestě za slibnou kariérou. Má za sebou stříbrné medaile z Mládežnické olympiády v kategorii U15, Mistrovství Evropy v kategorii U16 a MČR U17. Letos si také zahrála první sezónu v ŽBL. Ještě před pár lety se však věnovala plavání, stepu, street dance, hře na klavír nebo navštěvovala dramatický kroužek. Dnes se věnuje hlavně basketu a občas si zahraje na ukulele.Celý článek »

Jeden úspěch za druhým hlásí Hamzová

Eliška Hamzová měla v posledních týdnech plné ruce práce. Nejenže se účastnila reprezentačního soustředění U20, ze kterého následně pokračovala na přípravu seniorské reprezentace, ale u toho se ještě stihla učit na maturitní zkoušku. Tu na začátku června úspěšně zdolala a mohla se tak již soustředit pouze na basketbalové mistrovství Evropy.

Celý článek »

Laura Mikšíková pod drobnohledem

Laura Mikšíková v dresu brněnských Žabin působí již od sezóny 2017/18, kdy se s týmem kadetek U17 umístila na druhém místě na MČR. V nové sezóně nastoupila na Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka a pravidelně nastupovala v kategoriích U17 a U19. Letos si odbyla svůj debut v seniorské kategorii a přiblížila nám, jaké to pro ni bylo. Prozradila, že kromě basketbalu si ráda zahraje volejbal, zajde ven s kamarády nebo jak dlouhé jsou její vlasy.

Celý článek »

Češky odjíždí ze šampionátu domů

Již ve čtvrtek 17. června odstartovalo Mistrovství Evropy ženského basketbalu. Mezi zahajovacími utkáními byla i Česká republika, která se v prvním utkání setkala s nelehkým ruským soupeřem. I přesto, že celý průběh utkání byl velice vyrovnaný, nepodařilo se reprezentantkám ČR urvat koncovku, a tak svoji účast zahájily velmi těsnou prohrou 73:69.

Celý článek »

Po šesti letech zpět v mateřském klubu

Do Žabin hlásí návrat i odchovankyně Sarah Beránková, která se po šestiletém působení v KP Brno rozhodla opět pro svůj mateřský klub. Sarah se basketbalu věnuji již od svých 7 let a svůj debut v lize si vysloužila již ve svých 16letech právě na hale Rosničce.

Celý článek »

Střípky ze života Beáty Gazdy (Adamcové)

Beáta Adamcová neboli Beáta Gazda, jenž si sama na nové jméno teprve zvyká, má za sebou nejen úspěšnou sezónu v dresu Žabin, ale také ráznou životní změnu. Prozradila nám, jaké práci se věnuje, co ráda dělá ve volném čase a dokonce i jak si užila svatební den.

Celý článek »

Ze Španělska se do Žabin vrací Záplatová

Další posilou je všem jistě známá reprezentační rozehrávačka Petra Záplatová, která se do Žabin vrací po sezóně v zahraničí. Minulý rok odcházela do polské Toruně. Od tam se na přelomu roku přesunula do teplých krajin, konkrétně do španělského Cáceres, kde odehrála zbytek sezóny. Teď už je však zpět v České republice a my jí s otevřenou náručí vítáme zpět v brněnských Žabinách!

Celý článek »

Tajemná Lenka Šoukalová

Lenka Šoukalová v klubu působí již od roku 2012, kdy v Žabinách začínala v kategorii starších žákyň. I přesto, že v klubu působí taková léta, jen málokdo o ní ví, že v minulosti hrála 6 let fotbal nebo že většinu věcí dělá na poslední chvíli, ale i tak vždy splní všechno v čas. Šouky, jak se jí v klubu i mimo něj říká, působí sice jako tichá a nevýrazná dívka, na hřišti se však umí poprat do krve.

Celý článek »