Spravit si chuť, chtějí Žabiny v zápase s Chomutovem

Po čtvrtečním premiérovém zápase Eurocupu nás čeká hned v sobotu 16. října další utkání, tentokrát v české nejvyšší soutěži. Hráčky doma pohostí papírově slabšího soupeře z Chomutova. I proto doufají v jasnou výhru a napravení nálady po prohře s Mithra Castors Braine. Souboj 4. kola Renomia ŽBL startuje od 17 hodin na hale Rosnička.

Celý článek »

Z Ostravy vezeme výhru o 35 bodů

Po vysoké výhře 56:91 na půdě SBŠ Ostrava zůstáváme i po čtvrtém utkání Renomia ŽBL bez ztráty a držíme se v čele soutěže. Ačkoliv jsme do ostravského Tatranu odjížděli jako silnější celek, odehráli jsme se soupeřkami dvě vyrovnané čtvrtiny a o výsledku rozhodla vydařená úvodní desetiminutovka. Úspěšnou premiéru v dresu Žabin za sebou mají nové posily Bria a Monika.Celý článek »

EuroCupový start otestujeme při ŽBL v Ostravě

Na další utkání Renomia ŽBL zavítáme v neděli 10. října do prostor ostravského Tatranu. Naším cílem je si z Ostravy odvézt čtvrtou výhru a sehrát se před prvním zápasem EuroCupu. Tým SBŠ Ostrava se při svém prvním domácím zápase pokusí ukořistit zatím jediné vítězství sezony. Do souboje v dresu Žabin již zasáhnou i dvě nové posily, Monika a Bria.

Celý článek »

Monika Grigalauskyté, zdroj: Delfi

Vítej v Žabinách, Moniko!

Dnes se Žabiňácká rodina rozrostla o dalšího hráče. A to že pěkně zkušeného! Devětadvacetiletá Litevka Monika Grigalauskyté k nám přichází z italského Famila Basket Schio, kde odehrála pár utkání v úvodu sezony. Nakonec je to ale město pod Špilberkem, jež jí upoutalo natolik, aby zde po zbytek basketbalového roku předváděla své parádní výkony.

Celý článek »