Zpátky do práce!

Po letní pauze plné reprezentačních akcí, z nichž poslední právě vrcholí v Klatovech, začíná být v basketbalových klubech opět rušno. Stejně je tomu i v Žabinách, kde jsme v pondělí 5. srpna prvním společným setkáním a zdravotními prohlídkami vstoupili do nové sezóny. Celý článek »

Je rozlosováno!

ŽBL byla včera rozlosována a my v sobotu 28. září v rámci prvního kola přivítáme na domácí palubovce Hradecké Lvice.  Oproti minulé sezóně doznalo složení tabulky v nejvyšší ženské lize několik změn. Celý článek »

Kym Royster uzavírá soupisku

867 bodů a 617 doskoků. Tolik zvládla zapsat do svých statistik za čtyři sezóny v dresu Univerzity Indiana. Kdo?
Poslední posila týmu pro nadcházející sezónu. Je jí 22 let, vystudovala rozvoj mládeže, plánuje být dětskou psychložkou a angažmá v Žabinách je pro ni splněním snu o poznávání Evropy. Přivítejte Kym Royster!Celý článek »

Zlatá medaile z ODM je doma

Tento týden se konala Olympiáda dětí a mládeže a náš tým z kategorie starších žákyň měl zde obrovské zastoupení, jak v hráčském postu, tak i v postu trenérů. Jihomoravský kraj jako celek skončil na třetím místě a naše děvčata skončila na prvním místě.Celý článek »

Nová, přesto známá. Rozehrávačka Thompson z Piešťan do Žabin

25letá 170 cm vysoká americká rozehrávačka Janee Thompson v loňské sezóně oblékala dres Piešťanských Čajek. Ta nadcházející pro ni bude už čtvrtá v Evropě – po absolvování univerzity v Kentucky působila ve Švédsku a v Německu. Od našich východních sousedů ji známe dobře a její statistiky nás nepřekvapí – zapisovala průměrně 11,7 bodů, 3 doskoky, 3,5 asistencí a 1,8 zisku za 25 minut na zápas. To vše navíc s 51% úspěšností střelby za 2 body a 87% úspěšností trestných hodů. Málokdo ale ví, že s výbornými čísly už do Evropy přicházela. Celý článek »