Bez dvou bodů za sto

I přesto, že naše obranná fáze dnes neodpovídala našim standardům, povedlo se nám utkání dovést až do vítězného konce. Slovanka nastoupila s americkou oporou Engelman na pozici rozehry, která nás potrápila 20body. Posila v podobě trenérky Romany Krämer se také výrazným faktorem, a tak dnešní utkání nebylo až tak jednoduchou úlohou, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Celý článek »

16. kolo ŽBL: Slovanka

V sobotu 23. ledna na Rosničce odehrajeme 16. kolo Renomia ŽBL s klubem Slovanka. Ta se aktuálně nachází až na 10. místě tabulky a v posledním společném souboji jsme ji porazili o více než 30 bodů.

Celý článek »

Při basketu zažívám stav flow – Kateřina Galíčková

Dvacetiletá křídelnice hraje basketbal již 12. sezónu a z toho 5. sezónu obléká dres brněnských Žabin. Od svých 15let se každým rokem objevuje na soupisce mládežnické reprezentace a před čtyřmi roky byla pozvána i do reprezentace v 3×3 basketbalu, kde zazářila. Řeč je o prostějovské rodačce Kateřině Galíčkové. Celý článek »

Povinná výhra ve Strakonicích

Dnešní 15. kolo základní části Renomia ŽBL, které se odehrálo ve Strakonicích, jsme sice vyhráli s rozdílem 43 bodů, ale o radosti z výkonu se příliš mluvit nedá. Tentokrát jsme ani na sto bodovou hranici nepomysleli.

Celý článek »

Anežka Kopecká: Basketbal vs. Lékařská fakulta

Anežka Kopecká, která v Žabinském dresu působí již druhou sezónu, má na svém kontě zlatou medaili z Mistrovství Evropy (ME) v kategorii do 15let v roce 2015 a 4. místo taktéž z ME v kategorii do 18let. Je jasné, že Anežka patří mezi talentované basketbalistky. Málo kdo ovšem ví, že současně s profesionálním sportem zvládá studovat ještě lékařskou fakultu na MU.

Celý článek »

S Hradcem opět těsně

Dnešní utkání byl jeden velký boj, který nabídnul netradičně vysoké skóre. I přesto, že jsme se dokázali vrátit zpět do hry, nepovedlo se nám koncovku dovést až do vítězného konce. Na domácím hřišti tak prohráváme 94:96.

Celý článek »

Dohrávka s Hradcem Králové

Pocity z brněnského derby jsme ještě nestihli ani vstřebat a už se opět připravujeme na dalšího nelehkého soupeře. Ve středu 13. ledna odehrajeme odložené utkání se Sokolem Hradec Králové. Tentokrát přivítáme hradecké lvice na naši domácí palubovce od 17hodin. Dohrávat budeme teprve 10. kolo Renomia ŽBL, které bylo z důvodu pozitivních testů na Covid-19 u některých hradeckých hráček na poslední chvíli zrušeno.

Celý článek »

Již druhým rokem SPOLU

Již druhým rokem SPOLU za jeden provaz táhne nadace ADRA a Žabiny Brno. A my jsme za tuto spolupráci neskutečně rádi, protože jen díky tomu, mohl vzniknout další benefiční kalendář, který propojuje sílu mládí a křehkost stáří. Na každé straně naleznete pár inspirativních slov, ať už se jedná o budování mezigenerační vztahy, naslouchání, citlivosti či sounáležitosti.

Celý článek »