V 5. kole na Slovanku

5. kolo ŽBL nás zavede na palubovku Slovanky Mladá Boleslav, která vyhlíží první vítězství v letošním ročníku ŽBL. Středočešky mají prozatím na svém kontě tři prohraná utkání – s Hradeckými lvicemi (106:46), ZVVZ USK (38:130) a s Trutnovem (86:70). Celý článek »

Smutný víkend pro extraligu U19

O víkendu odehrály juniorky zatím jedny ze svých nejtěžších zápasů za tuto sezonu. V sobotu se utkaly proti týmu USK Praha. Zápas byl celou dobu velice napínavý, nakonec se holkám nepodařilo zvítězit a prohrály 65:70 (11:15, 28:33, 52:52). Druhý den nastoupily holky proti týmu Basket Slovanka, se kterým bohužel také prohrály, a to 65:77 (17:26, 35:44, 50:59). V obou zápasech se holkám nedařilo proměňovat střely z podkoše, což byla velká škoda. Holkám přejeme do dalších víkendů mnoho sil, proměněných košů a co nejvíce výher.

Celý článek »

EWBL zahájena. Máme první výhru.

Evropská basketbalová liga žen (EWBL) byla dnes zahájena. Slavnostního výhozu se ujali držitel zlaté olympijské medaile z Nagana a trojnásobný mistr světa v ledním hokeji, Milan Hnilička, který v současnosti působí jako vládní zmocněnec pro sport a poslanec Parlamentu ČR, a Jaroslav Suchý, radní Magistrátu města Brna pro školství a sport a bývalý krasobruslař.

Celý článek »

Kousek Žabin v Buenos Aires

Naše hráčka A týmu a juniorek Kateřina Galíčková společně s týmem 3×3 odjela na Letní olympijské hry mládeže v Buenos Aires. Celý Český olympijský tým odlétl z Pražského letiště dne 1.října. Momentálně naše basketbalistky 3×3 ve složení Kateřina Galíčková, Anežka Kopecká, Anna Rosecká a Alžběta Levínská mají za sebou první dva zápasy.
Celý článek »

Mezinárodní basketbal na Rosničce

Od pátku 12. do neděle 14. října hostíme 1. turnaj Evropské basketbalové ligy žen (EWBL), který do Brna přivede basketbal mezinárodní kvality. Účastníky turnaje budou kromě Žabin i špičkové týmy národních lig ze Slovenska, Běloruska a Litvy.Celý článek »

S ZVVZ USK jsme drželi krok

Předehrávka 3. kola ŽBL přivedla na brněnskou palubovku soupeře z těch nejnáročnějších – ZVVZ USK Praha. Ačkoli do utkání hostující tým nastupoval jako favorit, my jsme chtěli cestu za vítězství Pražankám co nejvíce znesnadnit. Celý článek »