Náš tým trenérů

Všechny tréninkové činnosti jsou vedeny v rámci Sportovního centra mládeže profesionálními trenéry s dlouhodobými trenérskými zkušenostmi. Komplexnost treninkového plánu zajišťuje jeho důkladná příprava kondičními, atletickými a basketbalovými trenéry. O úspěšném mládežnickém systému, který se v našem klubu podařilo vybudovat, svědčí i aktuální vítězství v bodování dívčích Sportovních center mládeže z celé ČR.

Richard Fousek

Šéftrenér Sportovního centra mládeže a reprezentace ČR U16

Výkony jeho svěřenkyň mu přinesly za posledních pět let 8 mistrovských titulů. Jako reprezentační trenér získal zlaté medaile na Mistrovství Evropy hráček do 16 let.

Petr Křivánek

Hlavní trenér střediska SpS a regionálního výběru Jihomoravského kraje U14

Po ukončení kariéry profesionálního fotbalisty (317 prvoligových startů a 1 reprezentační) přesedlal na trénování mladých basketbalistek.

Jako hlavní trenér získal tituly Mistra ČR s týmy starších žákyň ročníku narození 1995, 1998, 1999, 2001 i další mediale s mladšími kategoriemi.

Richard Fousek

Šéftrenér Sportovního centra mládeže a reprezentace U16

Výkony jeho svěřenkyň mu přinesly za posledních 5 let 8 mistrovských titulů. Jako reprezentační trenér získal zlaté medaile na Mistrovství Evropy hráček do 16 let.

Šárka Kašpárková

Olympijská držitelka bronzové medaile v trojskoku z her 1996 v Atlantě a mistryně světa z roku 1997. Atletickou kariéru ukončila v roce 2006. V klubu se věnuje zejména rozvoji atletických dovedností hráček a zlepšení kondice.

Petr Křivánek

Hlavní trenér střediska SpS a regionálního výběru Jihomoravského kraje U14.

Po ukončení kariéry profesionálního fotbalisty (317 prvoligových startů a 1 reprezentační) přesedlal na trénování mladých basketbalistek. Jako hlavní trenér získal tituly Mistra CR s týmy starších žákyň ročníku narození 1995,1998,1999.2001 i další medile s mladšími kategoriemi.

Tomáš Vencúrik

Hlavní trenér prvoligového družstva a družstev juniorek a kadetek, kde působí společně s Richardem Fouskem. Jeho velkou silnou stránkou je rozvoj basketbalových dovedností. Působí na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity jako odborný asistent. Trenér výběru hráček do 18 let Slovenské republiky.

Eva Křivánková

bývalá basketbalistka, spolu se s manželem trénují víc než 10 let mládež v Žabinách, spousta jejich odchovankyň reperzentuje ČR na Mistrovstvích Evropy nebo světa v mládežnických kategoriích a hraje nejvyšší soutěž žen. Naše družstav se pravidelně učastní mistrovství ČR ve všech kategoriích, z kterých vozí medaile i mistrovské tituly. Poslední sezóny trénuje hlavně přípravku a minižákyně.

Petra Tomancová

trénuje basketbalové talenty více jak 10 let, podílí se na úspěších našich žákyň a minižákyň,dosud aktivně basketbal hraje.

Iva Andresková

Naše odchovankyně, trénuje již 3. sezónu, mistryně ČR starších žákyň, kadetek i juniorek s týmem Žabin Brno