Druhé vítězství v bronzové sérii

Dnes jsme opět ukázali, jak moc chceme bronzovou medaili získat. Touto sérií nás tak doprovází obrovská dávka odhodlání a z napínavého utkání jsme díky němu vyšli opět vítězně a KP porážíme 83:75.

Nepříjemný začátek ve vymezeném území
Do utkání opět vstoupili lépe domácí, nebyl to však takový trhák jako tomu bylo na Rosničce. V první čtvrtině si na straně domácích vzala hlavní slovo kanadská pivotka Potter. Ta v předešlém utkání odehrála pouhých 13 minut, a tak měla v 2. kole o bronz energie na rozdávání. Pro nás tak byla největší hrozbou, čehož si byl domácí celek vědom a tedy všechny míče směřoval právě na ni, případně na druhou pivotku Březinovou. Příliš se nám nedařilo jejich pokusy ubránit a nasbírali jsme tak mnoho osobních chyb. I přes naši veškerou snahu Potter společně s Březinovou svůj tým podržely celkem 48 body. V poslední čtvrtině na světelné tabuli svítily 4 osobní fauly u dvou našich klíčových hráček obrovská dávka koncentrace a odhodlání však zatrhla jakoukoli další osobní chybu.

Podržely nás trojky a trestné hody
Dnes to byla i velká „trojková“ podívaná. Celkem bylo vystřeleno 36 pokusů zpoza trojkového oblouku. Statistiky však jasně mluví o naší převaze. Z 28 pokusů jsme totiž proměnili přesně 10 střel. Těchto 30 bodů nás v průběhu utkání jednoznačně udrželo ve vyrovnané hře.

Společně se střelbou z velké vzdálenosti nám dnes pomohla i % úspěšnosti týkající se trestných hodů. Těch bylo v průběhu utkání nastříleno celkem 62. My jsme dostaly šanci 29 krát, kdy jsme dokázali proměnit dokonce 25 hodů. Našich 86% úspěšnosti tak zahrálo velkou roli v koncovém souboji (oproti 63% soupeře).

Skvělé individuální výkony
Ojedinělé výkony provází Vackovou celé play-off, a tak zřejmě nikoho nepřekvapí její dnešní double-double. Jedná se již o druhý v letošním play-off a Míša dnes pomohla k vítězství 10body a 11doskoky.
Podruhé v této brněnské sérii dominovala Eliška Hamzová se svými dynamickými nájezdy. Pomocí nich získala na své konto 10 bodů a současně si řekla o dalších 12 trestných hodů, kdy proměnila právě 10. Elišce se tak zadařilo pokořit 20bodovou hranici a navíc získat 4 asistence.
Famózní výkon předvedla i reprezentační veteránka Beáta Adamcová, která týmu přispěla 15body, z nichž se 3x trefila z trojkového oblouku. Důležitou roli Beáta zahrála i v obranné fázi, kdy díky své agresivní a těsné obraně soupeři velice znepříjemňovala útok.

Fenomenální koncovka
Jak tomu již začíná bývat zvykem, koncovka se nám opravdu daří. Poslední čtvrtinu zahájila Galíčková ukázkovou trojkou a hned na to potvrdila Stoupalová ze stejného místa, která nás tak poslala do šestibodového vedení. Zanedlouho se Galíčková opět ocitla sama na velkém oblouku, a nemohlo to dopadnout jinak než dalšími 3body na našem kontě. Hamzová přidala své bezkonkurenční nájezdy a výsledkem tak bylo druhé vítězství v řadě v brněnské sérii o bronz.

Viktor Pruša, hlavní trenér BK Žabiny Brno: „Z naší strany to nebyl optimální zápas. Přizpůsobili jsme se hře KP, která byla více statická a poziční. Byli jsme hodně individuální pouze se clonou na míč, žádný pohyb bez míče, na slabé straně jsme byli bez pohybu úplně. Potom přišel 10bodový úsek, kdy to z nás trochu spadlo a ten konec už byl na morál a charakter odbojované. Vedeme 2:0 ale ten poslední krok je ten nejtěžší“.

Jakub Nevrlý, asistent trenéra KP Brno: „Rozhodla hra 1na1, kdy nás dokázali porazit a dále trestné hody, kdy Žabiny proměnily o 8 více a utkání skončilo právě o 8 bodů. Určitě to byla i větší bojovnost a hlad po úspěchu. Povolili jsme soupeři dávat jednoduché koše. Oba zápasy měly své okamžiky, ty zatím vždy patřily Žabinám. Já však věřím, že ve 3. zápase holky zabojují a následně otočíme celou sérii“.