Hořkosladké vítězství v Krpoli

Pod 8 z celkových 10 trojek se podepsala dvojice Vacková (22 bodů, 14 doskoků) a Adamcová (15 bodů, 3 asistence) a podpořené výkonem lavičky (25 bodů) a skvěle asistujícími Dudášovou (8 as.) a Malečkovou (4 as.) nás dovedly v 1. semifinálovém utkání proti KP Brno k vítězství 61:73. Přesto má pro nás tohle vítězství hořkosladkou příchuť.

Se zraněnou achilovkou z palubovky v půlce třetí čtvrtiny odkulhala Petra Záplatová a je jasné, že pro ni sezóna skončila.

Odhodlaný vstup, vyrovnaná první čtvrtina a trhák

V základní části jsme s KP Brno sehráli dvě vyrovnaná utkání s bilancí 1:1 na zápasy, přičemž vždy se radoval hostující tým. Tuto statistiku jsme dnech chtěli prodloužit, proto jsme do utkání vstoupili velmi odhodlaně. Začali jsme šňůrou 0:4, a i když jsme o náskok během několika minut přišli, když soupeřky srovnaly na 7:7, do trháku jsme je nepustili. První čtvrtinu jsme vyhráli o jediný bod zásluhou dvou proměněných trestných hodů Stoupalové (16:17) a do poločasu jsme pak dokázaly odpoutat na rozdíl 13 bodů (31:44) i díky 8 bodům (z celkových 15) Beáty Adamcové.

Očekávaný tlak po poločase nepřišel

Do druhé půle jsme nastupovali s očekáváním tlaku ze strany soupeřek, a i když se zdálo, že se předpoklady naplní, když skóre druhého poločasu otevřela Michaela Stará, rozjetá Adamcová kontrovala její dvoubodový počin střelou za tři body, následovala ji Záplatová stejným počtem bodů a my jsme stále drželi rozdíl na 13 bodech.

Zranění Záplatové – otazník ve vývoji utkání

Pak ovšem přišlo na body chudší období a navíc i zranění Petry Záplatové a domácí hráčky začaly snižovat (42:52). Proti však byla nejen 5 body Michaela Vacková, ale i Klára Křivánková, která vrátila skóre po 3. čtvrtině opět na oněch 13 bodů (46:59).

Odhodlaně za vítězstvím

V závěrečné desetiminutovce jsme i bez Záplatové dokázali náskok udržet a naše vítězství potvrdila 12 vteřin před koncem stylově za 3 body Vacková.
V prvním semifinále ŽBL tak vítězíme nad KP Brno 61:73.

Zvládnutý taktický plán, po radosti hořkost

„My jsme dnes bravurně zvládli náš taktický plán. Dále to pak bylo o soudržnosti, bojovnosti a charakteru našich hráček. Pokud jde o trojky, my na nich máme založenou hru a všichni to vědí. Vytvářeli jsme si dobré pozice a úspěšnost 38,5 % jsme si zasloužili. Po té bezprostřední radosti ale přichází velká hořkost. Už zranění Zohnové pro nás byla čára přes rozpočet a nechci snižovat kvalitu ostatních holek, ale v rotaci nám nemůžou naráz chybět dvě takové hráčky,“ hodnotil po utkání trenér Viktor Pruša.

Na koni od druhé čtvrtiny

Jeho protějšek z KP Martin Pospíšil viděl příčinu neúspěchu svého týmu ve druhé části hry: „Soupeře jsme posadili na koně ve druhé čtvrtině, kdy jsme absolutně vybouchli v situacích jedna na jednu. Věděli jsme o silných stránkách Žabin. Jejich střelecká potence z perimetru byla opět na vysoké úrovni. Ztratili jsme výhodu domácího prostředí, soupeř může jít do trháku. Bylo to však první utkání a uděláme všechno proto, abychom se připravili precizně na druhé pokračování.“

Statistiky

Žabiny: Vacková 22 b. + 14 doskoků, Adamcová 15 b. + 3 asistence., Záplatová 9 b.,  Webb 8 b. + 6 doskoků, Křivánková 8 b. + 4 doskoky, Dudášová 7 b. + 8 as.

KP: Bartáková 19 b., Šujanová 16 b., Stará 12 b.

Střelba z pole KP 35 % X Žabiny 41 %, za 2 body 40 % X 44 %, za 3 body 20 %  X 38 % , trestné hody 80 % X 81 %, doskoky 38 X 41, asistence 20 X 22, zisky 10 X 6, bloka 4 X 2, ztráty 12 X 19, fauly 16 X 16, body lavičky 7 X 25.