I bez tabule ve Final 4

Dnes jsme odehráli čtvrfinálové utkání Českého poháru proti Slovance Mladá Boleslav. V utkání poznamenaném technickými potížemi s výsledkovou tabulí jsme i přes tento diskomfort potvrdili roli favorita, zvítězili jsme vysoko 102:58 a postoupili jsme do Final Four, které se odehraje 25. a 26. ledna v Kutné Hoře.

Svou sílu jsme ukázali už v první desetiminutovce, kterou jsme ovládli 22:7, a svůj náskok jsme nejenže pohodlně kontrolovali, ale také navyšovali. Nejvyšší střelecký zápis zaznamenala z pole 100% Justina Matuzonyté, která potrestala mladoboleslavské hráčky 19 body, 18 bodů přidala Kateřina Galíčková (za tři body 4/5) a nad 10 bodů se dostaly ještě 15bodová Natálie Stoupalová a 14bodová Kateřina Zohnová.
V utkání jsme navíc předvedli velmi týmový výkon, který jsme potvrdili 28 asistencemi a 47 body z lavičky.

Na 48 bodech Slovanky se největší měrou podílela nejnovější americká akvizice (na soupisce se objevila teprve včera) Sherise Alexandra Williamsová, autorka 14 bodů, následována devětatřicetiletou veteránkou Mahlerovou, která nastřílela 10 bodů.

Nejen hráčky obou týmů, ale i fanoušci a realizační tým se museli vyrovnávat s nezvyklými podmínkami – v hale Rosnička totiž nefungovala výsledková tabule, takže informace o čase a skóre všichni získávali pouze v podobě hlášení komentátora utkání. „Taktiku jsme kvůli tomu určitě měnit nechtěli, ani jsme nemohli, ale samozřejmě se hraje špatně, když nevidíte ani skóre, ani čas, ale snažili jsme se tomu přizpůsobit,“ komentoval po utkání trenér Slovanky Ján Hricko, který ale příčinu neúspěchu svých svěřenkyň viděl jinde než v technických problémech v hale: „Domácí byli určitě favority, přeskákali nás na doskoku (52:31) a předčili nás v asisteních (28:3). Takový zápas těžko vyhrává.“

„Pro nás to byl dnes docela pohodový zápas, podařilo se nám rozložit minuty mezi všechny hráčky, všechny přinesly na hřiště nějakou energii a nějaký nápad. Rozhodl asi rychlý protiútok a týmový výkon. To, že nefungovala tabule, je sice nestandardní, ale obě strany to myslím zvládly. Taktiku jsme tomu nijak nepřizpůsobovali, protože obecně chceme hrát rychlý basketbal a útoky zakončovat rychle,“ hodnotil utkání trenér Žabin Viktor Pruša.

V příštích dnech nás čeká rychlá regenerace a odlet do lotyšské Liepaje, kde o víkendu odehrajeme poslední turnaj základní skupiny Evropské basketbalové ligy  EWBL. S nizozemským výběrem Orange Lions se utkáme o první místo v tabulce a zároveň o výchozí pozici v play-off, s domácím celkem Liepaja/LSSS.