KP padlo. Jsme ve finále!

Dnes už se prostě muselo rozhodnout. Semifinálová série vrcholila za stavu 2:2 na zápasy v domácí hale soupeřek z KP Brno. Ty byly považovány za (byť možná mírné) favoritky, navíc měly výhodu domácí haly. Jenže! Nám to na Vodově prostě svědčí a ukázali jsme to i dnes. Poučili jsme se z minulých zápasů, pohlídali jsme si začátek utkání a potvrdili jsme fakt, že kdo lépe začne, ten vítězí. KP Brno jsme porazili 74:62 a jsme ve finále ŽBL!

Utkání otevřela čtyřmi body Beáta Adamcová, a i když se brzy na to dostaly domácí hráčky do vedení o 3 body (4:7), bylo poslední vedení, kterého se v rozhodujícím utkání dočkaly.  Pak ovšem začala pod košem čarovat Marques Webb, která šesti body v řadě otočila stav a se spolupachatelkami Adamcovou a Dudášovou naservírovala soupeřkám porci 10:0.

V půlce druhé čtvrtiny Nikola Dudášová trojkou poprvé zvýšila náskok na dvouciferný a poločasový rozdíl 14 bodů (45:31) dával naději na úspěch.

Návrat z poločasové přestávky bývá často kritickým, ale i tento okamžik jsme zvládli na výbornou. KP se sice snažilo, seč mohlo, ale na méně než -6 bodů se dostat nedokázalo.

Do závěrečné desetiminutovky jsme šli ve vedení o 8 bodů (58:50), což není mnoho. Celkem čtyřikrát se pokusilo KP dotáhnout, ztrácelo vždy 6 bodů, my jsme ale na jejich úspěšné střely vždy našli odpověď a ve skvělé atmosféře jsme si došli pro vítězství a tedy i postup do finále!

Střelecky tentokrát potopila KP dvojice Webb (18 b. + 9 doskoků) a Adamcová (18 b. + 5 zisků), výrazně podpořená 13bodovými Vackovou (9 doskoků) a Dudášovou a Šoukalovou se 6 body na kontě.
Domácím střelkyním vládla Oroszová se 13 body.