Odplata Kéniku a výhodná pozice pro play-off

Atraktivní souboj přineslo poslední kolo základní části ŽBL brněnským fanouškům. V odvetě s městskými rivaly z KP Brno jsme pomstili vyloupenou Rosničku z počátku února a nad KP jsme zvítězili 71:63.

Královopolské basketbalistky sice do utkání mohly vstupovat s pocitem, že mají druhé místo tabulky zajištěné, a tak na výsledku dnešního utkání nezáleží. To by ale druhé straně musel stát jiný soupeř. Bitva o Brno se prostě nevypouští a všichni to dobře vědí.

Dramatické zvraty

V mnohém šlo o utkání podobné tomu prvnímu vzájemnému – na Rosničce hostující hráčky vedly o 19 bodů a nakonec o svůj pohodlný náskok přišly, když jsme se přiblížili na dostřel tří bodů. My jsme v Králově Poli během druhé desetiminutovky odskočili soupeřkám o 16 bodů, ale mizernou třetí čtvrtinou, ve které jsme dali jediný koš ze hry, a celkově jsme ji prohráli 20:4, jsme se opět dostali do potíží.

V závěrečné části hry se nám však podařilo najít ztracenou herní pohodu, získali jsme čtvrtinu poměrem 26:12 a celé utkání 71:63.

Za tři to umíme

Střelba z dálky je naše parádní disciplína a fakt, že jsme v ní druzí nejlepší v lize, jsme potvrdili v pravý čas. Pod koš se nám přes urputnou obranu domácích dostávalo jen těžko (střelba za dva body 10/35 vs. 22/41 na straně KP), ale zpoza trojkové čáry jsme proměnili 13 ze 24 pokusů (54 %), což je v porovnání s domácími, kteří proměnili pouhé 4 tříbodové pokusy z 15 (26 %), nejmarkatnější statistický rozdíl dnešního utkání.

Záplatová ve formě, Webb zpátky

Autorkou šesti proměněných trojek je nejlepší střelkyně utkání Petra Záplatová (celkem 21 bodů a 7 asistencí, navíc pokořila hranici 2000 ligových bodů), další čtyři přidala Michaela Vacková (celkem 17 bodů) a dvě Kateřina Zohnová (celkem 15 bodů).
Po zranění nohy se do sestavy vrátila i Marques Webb a k vítězství přispěla 8 body.

Soupeřky střelecky táhla Bartáková (16 b.), Stará (15 b.) a Gill (11 b.).

Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno): „Byla to podle očekávání velká bitva. My měli velmi dobrý nástup, což byl důležitý rozdíl proti zápasu na Rosničce, a vypracovali si slušný bodový polštář. Bohužel přišla katastrofální třetí čtvrtina, kterou jsme prohráli 4:20. Cením si, že se holky byly schopny za stavu minus šest do utkání vrátit a psychicky to ustály. Pro nás obrovsky cenné vítězství a povzbuzení pro boje v play off.“

Věř a víra tvá…

Po výhře nad KP jsme poskočili na 3. místo tabulky, ale aby právě 3. příčka byla i naší startovní čárou pro play-off, museli jsme čekat na výsledek večerního utkání mezi pražskou Slavií a Nymburkem. Čekat a doufat, protože do tohoto utkání šly jako jasné favoritky Středočešky, které by v případě výhry braly právě 3. (a výhodnější) příčku.

Třetí celek tabulky totiž půjde do play-off s šestým Trutnovem a postupující z toho duelu se v semifinále vyhnou obávanému USK.

…to zařídí

Ve sportu je ale možné všechno, a tak měl přenos z pražské Slavie na TVCOM.cz asi nebývale velké množství diváků z Jihomoravského kraje. Diváků, kteří věřili ve vítězství domácích. Slavia nakonec ve vyrovnaném utkání s dramatickým koncem udolala Nymburk 74:70, a pojistila nám tak vytouženou 3. příčku.