První výhra nad Chomutovem

První vítězství v Renomia ŽBL si dnes připisujeme poté, co jsme na domácí palubovce jasně přehráli nováčka z Chomutova 78:43.

Už v první čtvrtině jsme si vypracovali i díky pěti proměněným trojkám téměř dvacetibodový náskok (28:10) a ve druhé jsme soupeřkám povolili pouhých šest bodů (a jen čtyři ze hry; 16:6). Druhý poločas byl střelecky vyrovnanější (34:27), vedení jsme si ale pohlídali a výhrou nad Chomutovem jsme splnili papírové předpoklady.

Trenéři poslali do utkání kompletní dvanáctku hráček včetně uzdravené Kateřiny Zohnové, střelecky se nejvýrazněji prosadily Michaela Vacková (11 b., 7 doskoků) a Anežka Kopecká (10 b.).
Za Levhartice (bez střelkyně Michaela Krejzové) se dostala na dvouciferný výsledek kapitánka Jitka Eisnerová s 11 body a 7 doskoky, 9 bodů pak přidala Tereza Vorlová.

Tomáš Eisner, trenér DSK Levhartice Chomutov: My jsme dneska přijeli do Brna s tím, že nemáme co ztratit a že chceme uhrát co nejlepší výsledek, což se nám bohužel nepodařilo hned na začátku. Domácí vstoupili velmi dobře do utkání, myslím že z prvních pěti tříbodových pokusů všechny trefili, a tím nás dostali do útlumu, ze kterého jsme se celý první poločas nemohli dostat.Ve druhém poločase jsme se zlepšili v obraně a byli jsme snad důstojnějším soupeřem než v prvním poločase.

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: Před zápasem jsme měli zdravý respekt k soupeři, je to nováček, který vyhrál obě dvě domácí utkání, takže měli právo a důvod být na vlně. K našemu výkonu – myslím, že hlavně na obranné polovině to byl poměrně slušný výkon, líbila se mi agresivita, celoplošný tlak, dali jsme 22 bodů po ztrátách Chomutova, na druhou stranu pořád nejsem úplně spokojený s přechodovou fází, i když už občas vidím to, co potřebujeme, ale ne vždy jsou ta rozhodnuté správná, to chce ještě čas.