Stovka pro Strakonice

Dnes jsme sehráli na domácí palubovce 8. kolo Renomia ŽBL, ve kterém jsme po jednoznačném průběhu porazili strakonické U19 Chance vysoko 102:34.

Po ospalém začátku jsme výrazně dominovali od čtvrté minuty, už v první čtvrtině jsme si vypracovali dvouciferný náskok a v poločase jsme vedli o více než 40 bodů. V široké rotaci, kde dostaly výraznou minutáž mladé hráčky, jsme dokázali během druhé půle vedení navýšit až na konečných 68 bodů.

Střelecký prim dnes hrála s 21 body Kateřina Zohnová, druhou nejlepší střelkyní byla devatenáctiletá Anežka Kopecká se 17 body, která navíc s 9 doskoky atakovala double-double. Na ten naopak dosáhla Justina Matuzonyté se 14 body a 11 doskoky a do žebříčku dvouciferných hráček se dostalo i desetibodové duo Beáta Adamcová a další z mladých hráček, osmnáctiletá Eliška Hamzová.

Na straně Strakonic se nad 10 bodů dostala jen Adéla Stiborová s 11 body, my jsme navíc cílenou obranou eliminovali dvě nejlepší střelkyně soupeře Kateřinu Galíčkovou (která je navíc hráčkou Žabin v této sezóně hostující ve Strakonicích) a Karolínu Fadrhonsovou a udrželi jsme je dohromady na osmi bodech.

Na soupisce dnes nefigurovaly americké hráčky – rozehrávačka Janee Thompson uvolnila místo v sestavě Elišce Hamzové, pivotka Kym Royster, která kvůli problémům s vízem odletěla do Spojených států.

Basketbalistky nyní čeká dvoutýdenní reprezentační pauza, v rámci které národní tým odehraje kvalifikační utkání na Eurobasket 2021. Po pauze se Žabiny vrátí do ŽBL utkáním v Mladé Boleslavi (24. listopadu) a na domácí palubovce je čeká 27. listopadu utkání Středoevropské ligy CEWL proti belgickým soupeřkám z Charleroi.