V BESU CUPu postupujeme do finále

První výhrou v sezoně odpálily Žabiny svoji herní část přípravy. Při domácím BESU CUPu porazily euroligový polský celek VBW Arka Gdynia 81:78 a v sobotním finále se od 13:30 utkají s Piešťanskými Čajkami. Slovenky v pátečním úvodním duelu turnaje potvrdily role favoritek a poradily si s Levharticemi Chomutov 63:50.

Premiérová zkouška obměněného kádru Viktora Pruši dopadla pro brněnský tým zdárně a Žabiny vstupují do letošní předsezony vítězně. V přípravném turnaji BESU CUP, který pořádají v domácím prostředí haly Rosničky, otočily nástupem čtvrté čtvrtiny vývoj utkání a polského euroligového hráče porazily v dramatické koncovce 81:78. V nekompletním složení a po pěti společných trénincích jsme neočekávali velké věci. Chtěli jsme spíš dodržovat určitá pravidla, které jsme drželi v rámci tréninků a se kterýma jsme už začali. Pro mě je hlavní vidět, že ten tým má obrovský vnitřní potenciál už od prvního přípravného zápasu,“ okomentoval hlavní kouč Žabin Viktor Pruša.

Jeho svěřenkyně tak v sobotním finále poměří síly s pro Žabiny velmi známým slovenským soupeřem. Piešťanské Čajky jako papírový favorit nezahálel a Levhartice Chomutov porazil 63:50. „Tým Chomutova byl velmi nepříjemný. Hlavně v prvním poločase, než jsme našli nějaký recept. Měli jsme velmi dobrý vstup do druhého poločasu, který jsme si agresivní obranou pohlídali,“ řekl po utkání slovenský trenér Peter Jankovič. Oba týmy se ve finálovém klání utkají od 13:30. Ještě před nimi se o třetí místo poperou prohrané celky Arka Gdynia a Levhartice Chomutov v 11:00.