První domácí utkání v rámci druhé nejvyšší evropské soutěže odehrály Žabiny před svými fanoušky proti chorvatskému týmu ŽKK Trešnjevka na výbornou. I přes úzkou rotaci zdolaly své soupeřky 83:58, a slaví tak první vítězství v Eurocupu.
Brňanky dnes stály před nelehkým úkolem. Hodinu před zápasem jim ze sestavy vypadla i druhá rozehrávačka Kateřina Zeithammerová, a proto byly Žabiny nuceny nastoupit do dnešního utkání bez obou reprezentačních rozehrávaček. I přes tuto nepřízeň osudu se však svěřenkyně Viktora Pruši vypořádaly s tímto utkáním na výbornou a chorvatský Záhřeb porazily o více než dvacet bodů.
,,Dnešní zápas bych zhodnotila docela pozitivně. V prvním poločas jsme měly docela dost ztrát, ze kterých nás naše soupeřky trestaly. Ve druhém poločase jsme ale přitlačily v obraně, a díky tomu se nám dařilo více i v útoku. Stále je co zlepšovat. Z výhry máme však velkou radost,“ okomentovala křídelnice Aneta Kytlicová.
Žabiny Brno – ŽKK Trešnjevka 83:58 (17:18, 40:30, 67:45)
Body: Spanou 21 (+11 doskoků), Záplatová 13, Wadoux 12, Kytlicová 12, Zahui 11, Dickey 8, Evans 4, Piestrzyńska 2