A zase to Brno…

Skončila základní část, skončil Český pohár i Středoevropská liga a my se opět s KP Brno potkáváme, tentokrát ve čtvrtfinále playoff Ženské basketbalové ligy. V základní části jsme na hale Vodova dokázali vyhrát, ale KP nám to na Rosničce oplatilo. Třetí vzájemné utkání nás čekalo v samotném finále Českého poháru, kde jsme před naplněnou Rosničkou s výbornou diváckou kulisou našich i hostujících fanoušků a před očima televizních diváků dokázali zvítězit o 7 bodů.

Naše cesta základní skupinou počala těžkými utkáními s týmy, které skončily v minulé sezoně na vrchních příčkách. Zpočátku pěkný rozjezd Handicapu v nové sezoně zhatilo 6 porážek v řadě na přelomu kalendářního roku. My jsme se z těchto utkání nesesypali a vzali jsme si ponaučení. Začali jsme bojovat v dalších utkáních a upevnili si pozici pro playoff, kde se na nás začal dotahovat Trutnov. Na konci února nás čekal Nilfisk Final Four Český pohár, který máme jistě ještě v živé paměti. Dokázali jsme porazit, jak Trutnov, tak i velice silný brněnský celek KP.

Cesta KP se zpočátku zdála matoucí. Do týmu přišly nové hráčky, které ještě nebyly sehrané, a proto tento tým ročník nezačal velice zvesela. Postupem času celek našel sílu a vyhrával zápas za zápasem, až se dostal na 3. místo po základní části. V Českém poháru tým Mariana Svobody získal 2. místo a ve Středoevropské lize dokonce dokázal porazit tým z Vídně i Piešťanské čajky a pyšní se prvním titulem v historii klubu.  

Umístění po základní části:

BK Handicap Brno – 6. místo

KP Brno – 3. místo

Utkání playoff (hraje se na 3 vítězné zápasy):

čtvrtek 16.3. 17:30 hala Vodova

sobota 18.3. 17:00 hala Rosnička

úterý 21.3. ??:?? hala Vodova

čvrtek 23.3. 18:00 hala Rosnička

sobota 25.3. ??:?? hala Vodova