Americká posila Webb

Další posilou Žabin je americká podkošová hráčka Marques Webb. Její první utkání v České lize bylo proti nám, kdy na začátku ledna přišla posílit tým z Karlových Varů. Marques se stala jednou z tahounek Karlových Varů, její střelecký průměr se vyšplhal na 14 bodů, doskakovala průměrně 11 míčů a její užitečnost byla necelých 23! Stala se tak i z jednou nejlepších hráček ligy. Webb je velice týmová hráčka s dobrým charakterem, která k nám do týmu skvěle zapadne i vzhledem ke svému věku. 

  • pozice menší pivot (4)
  • 185 cm
  • ročník 1995

Minulá sezona byla tvá první mimo USA. Jaká to byla zkušenost?

Zkušenost to byla skvělá. Česko je nádherná země, jsem velice vděčná za tuto zkušenost.

Českou ligu si ochutila v Karlových Varech. Jak se ti soutěž líbí?

Česká liga je velmi náročná a konkurenceschopná. Opravdu se mi líbily týmy a různé typy hráček, proti kterým jsem hrála každý týden. Miluji, když každý zápas zaručuje skvělou hru!

Co očekáváš od příští sezony v Žabinách?

Velice se těším na nadcházející sezonu v Brně. Nemůžu se dočkat až s týmem začnu spolupracovat a rozvíjet týmovou chemii. Jsem také nadšená z realizačního týmu, vím, že mi pomůžou být lepší hráčkou.

Jak se těšíš na 2 evropské soutěže?

Jsem velice ráda, že mám možnost se takto dostat do evropských soutěží. Myslím, že tato zkušenost určitě urychlí můj růst jako hráčce pro Žabiny, stejně jako mé profesionální kariéře.

Co by si ráda vzkázala fanouškům?

Nemůžu se dočkat až budu hrát v Brně před fanoušky. Vězte, že do toho dám vždy 100% z toho, co umím. Budu hrát s vysokou intenzitou, čestností a velkým charakterem.