Bitva o Brno. Žabiny hostí KP

Utkání mezi těmito dvěma městskými rivaly mají vždy dramatický nádech a hrají se s obrovskou chutí získat jej pro sebe, letos se ale opravdu po dlouhé době oba brněnské celky střetnou nejen jako regionální, ale také jako tabulkoví sousedé. Velké brněnské derby mezi Žabinami a KP startuje ve středu 6. února v 18:00 na Rosničce.

O 2. příčku

KP Brno aktuální sídlí na 2. příčce průběžného pořadí ŽBL a aby ji hráčky pod vedením trenéra Martina Pospíšila uhájily, musí na Rosničce vyhrát. Domácí trenér Viktor Pruša je ale proti a očekává, že jeho svěřenkyně zůstanou na sobotní vítězné vlně, kdy smetly v EWBL favorizované Umeå, a uhájí domácí palubovku i v tomto zápase: „Výhra nad Švédkami nám hodně pomohla psychicky a já doufám, že ve stejné formě a se stejným nasazením a entuziasmem půjdeme do zápasu proti KP. Věřím, že i pro všechny brněnské fanoušky to bude atraktivní podívaná.“ 

Jeho slova potvrzuje i Petra Záplatová: „My se na to utkání připravujeme docela dlouho. Osobně se těším, že to bude kvalitní basket, že i pro diváky bude atraktivní a že jich přijde co nejvíce, aby byla ta správná kulisa, ve které se nám hraje nejlíp.“

Zraněními sužované KP

Zatímco my máme dlouhodobě k dispozici všechny klíčové hráčky a do tréninku se po zranění kolene zapojuje i rozehrávačka Karolína Malečková, sestava KP prošla během sezóny z důvodu několika těžkých zranění hráček obměnami. Jako poslední posílila jeho kádr srbská 193 cm vysoká pivotka Kristina Arzenic jako náhrada za Anetu Mainclovou. Kromě ní jsou dlouhodobě mimo hru Andělová, Remenárová, Madden, Beránková a Saurazaité.

Posily

Za zraněné hráčky angažovalo KP už dříve výrazné posily – na pozici rozehrávačky přinesla reprezentační zkušenosti Lenka Bartáková, která tvoří silné duo s rovněž nově příchozí Reem Moussaou, brněnskou navrátilkyní s egyptsko-americkými kořeny.
Když v prosinci na lavičce střídal královopolského trenéra Davida Zdeňka slovenský kouč Martin Pospíšil, přivedl do podkošové sestavy KP svou krajanku Sabínu Oroszovou.

Právě Oroszová spolu s Michaelou Starou, Editou Šujanovou a Jasmine Gill patří ke střeleckým oporám KP doručujícím přes 10 bodů za utkání.