Bronzově končí letošní sezónu juniorky

Mistrovství ČR zvládly juniorky úspěšně a z Prahy odjíždějí s bronzovými medailemi. Do nejlepší pětky MČR se navíc probojovala Tereza VItulová, individuálního ocenění se dočkala i Barbora Tomacová za nejlépe doskakující hráčku. Nejlepší hráčkou (MVP) turnaje se pak stala exžabinská Kristýna Brabencová.

V semifinále se odehrál boj s prvním týmem základní části a zároveň pořadatelským týmem USK. Výsledek utkání 67:53 poslal žabinské juniorky do utkání o 3. místo, zatímco domácím zajistil finále. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 23 body Kristýna Brabencová z USK Praha, přidala k nim i 12 doskoků. Sekundovala jí s 18 body a deseti doskoky Veronika Voráčková. Jedinou dvoucifernou střelkyní Brna byla s 19 body Tereza Vitulová, Barbora Tomancová se blýskla sedmi body a 16 doskoky.

V utkání o třetí místo pak porazily Žabiny tým BA Sparta Praha poměrem 64:51 (9:17, 13:13, 18:8, 24:13). Nejlepší střelkyní zápasu byla brněnská kapitánka Tereza Vitulová s 16 body, ke kterým přidala i devět doskoků. Po dvanácti bodech přidaly Kateřina Galíčková a Karolína Szcotková. Patnácti body se na straně Sparty blýskla Barbora Jindrová, do dvouciferných čísel se dostala ještě desetibodová Simona Sklenářová.

Konečné pořadí:
1. USK Praha
2. SBŠ Ostrava
3. BK Žabiny Brno
4. BA Sparta Praha

Individuální ocenění:
Nejlépe doskakující hráčka – Barbora Tomancová (BK Žabiny Brno)
Nejvíce asistencí – Veronika Voráčková (USK Praha)
Nejlepší střelkyně – Kristýna Brabencová (USK Praha)

Nejužitečnější hráčka týmu:
BA Sparta Praha – Michaela Pitrová
BK Žabiny Brno – Tereza Vitulová
SBŠ Ostrava – Anežka Kopecká
USK Praha – Eliška Žílová

ALL Star – Kristýna Brabencová a Veronika Voráčková (USK Praha), Barbora Jindrová (BA Sparta Praha), Anna Kubíčková (SBŠ Ostrava), Tereza Vitulová (BK Žabiny Brno)

MVP MČR – Kristýna Brabencová

zdroj: klub, za využití cbf.cz