Česká repre proti Švýcarsku v Praze

Nová zkušenost pro celý český basketbal se pomalu blíží. Už 11. listopadu totiž rozehrají české basketbalistky kvalifikaci o ženský EuroBasket 2019. Kvalifikační okna jsou v ženském basketbalu novinkou už od roku 2015, ale Češky tehdy jako jediné na starém kontinentu do hry nezasáhly, protože jako pořadatelky ME 2017 měly účast jistou.

Ve třech kvalifikačních oknech, z nichž dvě připadají na aktuální sezonu, se Češky ve čtyřčlenné skupině budou ucházet o EuroBasket v roce 2019, který společně uspořádají Lotyšsko a Srbsko. Účast si zajistí vítězové všech osmi kvalifikačních skupin, ale také šest nejlepších celků ze druhých míst. Roli tak může hrát každý bod.

Český tým se pod vedením nového trenéra sejde poprvé 5. listopadu. Kompletní by měl být o den později, kdy dorazí i hráčky ze zahraničních klubů, které si ještě o víkendu musí plnit klubové povinnosti. Trenér Štefan Svitek nominoval 16 hráček, z nichž bude vybírat dvanáctku pro dvě kvalifikační utkání. Češky začínají kvalifikaci 11. listopadu utkáním v Německu a o čtyři dny později sehrají domácí střetnutí proti Švýcarsku v Praze na Královce.

Vstupenky na domácí utkání jsou již v prodeji v síti Ticketportal.