Česko vyloupilo Graz

V úterý se v nádherné hale Sportpark v rakouském Grazu konalo dvojutkání proti českým týmům. Od 18 hodin se začlo utkáním poháru CEWL mezi UBI Graz a naším týmem, od 20:30 pak mužský tým hostil BK ARMEX Děčín v rámci Alpe Adria Cupu. Oba české týmy si odvezli výhru.

„Výhra je pro nás z pohledu našich plánů účasti ve Final 4 důležitým krokem. V prvním poločase jsme nebyli vždy konzistentní při plnění obranných úkolů a dělali jsme školácké chyby pramenící z nekoncentrovanosti. Výškově méně disponovaný soupeř zesiloval krytí v dolním postavení a při nízkém procentu z dlouhé vzdálenosti jsme měli problém soupeři odskočit na dvouciferný rozdíl. Ve druhém poločase již hráčky hráli relativně to, co od nich očekávám. Zvýšili jsme tlak v obraně, nutili Graz do těžkých zakončení a v útoku naopak výrazně zjednodušili hru. Velkou kaňkou je však zranění Karolíny Malečkové již v samotném úvodu, kdy budeme doufat, že se nejedná o dlouhodobé zranění, jelikož marodka se začíná v tomto těžkém programu rozrůstat.“ Zhodnotil utkání brněnský lodivod Viktor Pruša.

UBI Graz – BK Žabiny Brno 51:84

Šoukalová 17, Záplatová 15, Stoupalová 12, Webb 11, Vacková a Adamcová po 8, Křivánková 6, Matuzonyté 4, Galíčková 3

Union Basket Sport Club Graz – BK ARMEX Děčín 85:91