CEWL pokračuje v Grazu

Venkovním utkáním s Grazem dnes od 18:00 pokračuje Středoevropská liga CEWL. Rakouské basketbalistky mají na kontě prozatím jednu prohru s košickými Young Angles (70:55), které jsme my na domácí palubovce dokázali porazit (101:71).

V utkání s Košicemi doplatily Rakušanky na rychlé tempo hry Slovenek v kombinaci s jejich výškovou převahou, což by mělo hrát i v náš prospěch – nejvyšší hráčkou Grazu je „jen“ 182,5 cm vysoká teprve šestnáctiletá Němka s americkým pasem Josefine Meyer.

Naše soupeřky pro letošní sezónu vsadily stejně jako my na mládí – nejstarší hráčkou je pětadvacetiletá italská křídelnice Camilla Vallerio, i přesto ve své domácí lize Graz okupuje po 9 zápasech druhou příčku tabulky s bilancí 8 vítězství, 1 prohra, a bude si chtít vylepšit skóre i v průběžném pořadí CEWL. Střelecky by k tomu měly dopomoci  předevšímamerická akvizice střídající pozici 1 a 2 Cierra Coffin, autorka 18 bodů z utkání v Košicích, a rakouská křídelnice Camilla Neumann.

Postupová matematika je neúprosná – ze tříčlenných skupin postupují dva první týmy, proto je každý zápas, zejména pak ten venkovní velmi důležitý.
My se budeme muset obejít bez zraněné Nikoly Dudášové, která léčí nos zraněný v pátečním utkání ŽBL.