Čtvrtfinále uzavíráme s čistým kontem

V posledním čtvrtfinálovém utkání Ostravu porážíme za stavu 86:59. Sérii tak končíme s čistým štítem 3:0 a postupujeme do semifinále!

Od samého začátku jsme kladli důraz především na těsnou obranu. První bod utkání zasadila kapitánka Křivánková z trestných hodů po nesportovní chybě jedné ze soupeřek. Opravdu tvrdá hra byla vidět na obou stranách hřiště. Zhruba do poloviny první části se bodová bilance jevila vyrovnaně. Poté však na hřiště přišla Hamzová a zahájila rychlou ofenzivu. Navíc Ostravě pod nátlakem nezbývalo příliš mnoho místa pro úspěšné zakončení. Díky těmto faktorům jsme tak do následné desetiminutovky dokázali vybudovat velmi slušný bodový náskok 27:12.

Druhou čtvrtinu započala Kopecká úspěšnou střelou za 3 body. Skvělá práce na doskoku pro nás znamenala silnou zbraň – rychlé protiútoky. Prostoru pro střelbu z trojkového oblouku bylo také víc než dost, bohužel však naše dnešní % úspěšnosti bylo o poznání nižší než v předchozích utkání. V poločase jsme i přesto vynikali dvanácti bodovým rozdílem v poměru 48:36.

Ze začátku třetí části jsme trochu polevili v obraně, a tak Ostrava dostala více šancí bodovat. Naštěstí pro nás této výhody příliš nevyužila, a tak jsme si po celou dobu náskok udrželi. V této části hry vynikala Vondráčková, která se svými třemi střelami za 3 body značně přispěla k celkovým 20bodům této čtvrtiny (68:52).

Poté co se moravskoslezský tým v poslední desetiminutovce odmlčel na více než 4 minuty, jsme náš bodový náskok zvýšili na rozdíl 18bodů. Ten se nám dokonce povedlo v jedné chvíli zakulatit na 30. Ovšem necelou minutu před konce svojí úspěšnou trojkou snížila Tarkovičová a utkání jsme tak ukončili s bodovou bilancí 86:59.

Po stránce užitečnosti si dnes hlavní slovo vzala Eliška Hamzová a se svými 18body, 5asistencemi a 8 doskoky se stala nejužitečnější hráčkou utkání. V závěsu byla Stoupalová (15 b.) a Vondráčková (12 b.)
Za hostující tým to byla tradičně Zubac (18 b.) a předvedla se i Tarkovičová (13 b.)

Jakub Gazda, asistent trenéra BK Žabiny Brno: „Předně gratulace i soupeři k velmi slušně odbojované sérii. Přes to, že to opticky vypadá,že některé z těch zápasů mohly být jednoduché, tak to rozhodně nebylo. Ve všech 3 zápasech jsme se na vítězství nadřeli. Co se týká dneška, nám v porovnání s těmi předchozími zápasy nepadalo tolik za 2 ani za 3. Čili to procento bylo slabší. O to víc si ceníme, že jsme tento zápas spíš vyhráli v té obranné části. Dneska jsme dovolili soupeři jen 59 bodů, takže s tím určitě spokojení jsme. Určitě jsme rádi, že jsme zvládli sérii 3:0 a můžeme si zítra trošku odpočinout a příští týden se můžeme chystat na tu semifinálovou sérii s Hradcem“.

Kamil Fajta, asistent trenéra SBŠ Ostrava: „V dnešním utkání jsme chtěli především uhrát co nejlepší výsledek. Ačkoliv jsme tušili, že ta série skončí, nechtěli jsme to dát Brnu zadarmo. Myslím si, že chvilkami hrajeme dobře, ale potom máme 2-3 minutové  výpadky, kdy soupeř získá rozhodující náskok. Celkově bylo vidět, že Brno má vyrovnanější tým, má větší rotaci a proto nás přehrálo. Přeji jim, aby se dostali do finále“.