Jsme v semifinále!

Pojďme si v krátkosti shrnout, jak probíhalo čtvrtfinále a co nás čeká dál.

Vstup do prvního utkání, i přes výhodu domácího hřiště nebyl zrovna podle našich představ, kdy v prvních pěti minutách Ostrava vedla výrazným rozdílem 2:11. Nám se však naštěstí podařilo rychle vystřízlivět a vrátit se zpět do hry. Utkání jsme tak dovedli do vítězného konce v poměru 77:51.

V druhém kole jsme se na ostravské palubovce drželi přesně opačného scénáře. Velmi dynamicky jsme naskočili do první poloviny, která se nesla ve znamení rychlých protiútoků a velmi slušného % úspěšnosti ze střední i velké vzdálenosti. Díky těmto faktorům jsme si vybudovali slušný bodový polštář, a tak v poslední čtvrtině dostaly velký prostor naše dorostenky. Ostravská hala nám sedla, a tak utkání skončilo vysokým skóre 94:67.

Třetí a tedy i poslední čtvrtfinálové kolo se vrátilo na brněnskou Rosničku. I přesto, že jsme sérii chtěli za každou cenu ukončit, Ostrava nám nedala nic zadarmo. Je pravdou, že % úspěšnosti naší střelby bylo o poznání nižší než v předešlých utkáních, ovšem naše odhodlání bylo o to silnější. Našim odrazovým můstkem se tak stala těsná a agresivní obrana. Ostrava tak měla méně prostoru skórovat a díky menší možné rotaci s námi nezvládla držet krok až do samotného konce. Ostravu jsme tak z play-off vyřadili za stavu 86:59.

„Postupem mezi nejlepší čtyři týmy, jsme si splnili předsezónní cíl. K soupeři jsme, vzhledem k porážce, kterou jsme utrpěli v rámci základní části, měli respekt. Přesto jsme šli do série v pozici favorita a tu jsme jednoznačně splnili. Ostrava se prezentovala agresivní a určitě nejorganizovanější hrou za poslední roky a obzvláště na úplném počátku prvního utkání působila chvíli rozehranějším dojmem. Srovnání kvalit obou týmů se ale myslím naplno projevilo a i přes některá hluchá místa tomu průběh série i výsledné bodové rozdíly odpovídaly“, hodnotí čtvrtfinálovou sérii hlavní trenér družstva Viktor Pruša.

Těší nás postup do semifinále play-off Renomia ŽBL. Bohužel však není čas slavit a je potřeba zahájit další přípravu. Dle výsledků čtvrtfinále nás totiž čekají obávané hradecké lvice. Ty v základní části utrpěly pouze dvě porážky, a to s neporaženým ZVVZ USK Praha. Jejich hráčská základna je dlouhodobě kompaktní a tým je tedy skvěle sehraný. Nemluvě o úspěšnosti z trojkového oblouku, která je nevyšší v celé lize.

„Do semifinále už v roli favorita naopak nepůjdeme a čeká nás ještě daleko větší agresivita a tempo, vysoká střelecká potence a individuální kvalita v osobních soubojích 1×1. To vše podpořené vysokou zkušeností s play-off zápasy základní osy týmu. Budeme muset být daleko koncentrovanější než doposud, protože chyby které jsme si mohli dovolit s Ostravou, Hradec nekompromisně potrestá. Počínaje zítřkem začíná 100% fokus právě na tuto sérii, abychom se mohli soustředit na klíčové aspekty hry Hradce“, nechal se slyšet trenér Pruša.