Euforii střídá zklamání

Lvice dnes opět předvedly drsný boj o své teritorium, a tak jsme si zapsali další prohru na hradecké palubovce 83:61.

Ještě nedávnou euforii z domácí výhry rychle vystřídalo zklamání. Zatímco lvice přidávaly jeden bod za druhým, nám se bezmála sedm minut nepodařilo utrhnout si jediný bod. Tuto neuvěřitelně dlouhou bodovou impotenci rozbila až Kopecká svojí střelou ze střední vzdálenosti. Do konce čtvrtiny se nám podařilo přidat pouhé tři body, a tak jsme hřiště opouštěli za nelibého stavu 22:5.

Druhou desetiminutovku sice odstartovala Vondráčková vkusnou střelou ze střední vzdálenosti, ale poté jsme se opět odmlčeli na více než dvě minuty. S tím se však nemohla smířit Galíčková, tak rychlými pěti body snížila rozdíl. Po oddechovém čase zhruba v polovině čtvrtiny se nám podařilo na tři minuty převzít otěže a přidat deset bodů, zatímco body soupeře stagnovaly. Eliška Hamzová v této časti hry přispěla celými 11body a výrazně tak pomohla týmu dostat se zpět do hry. Do poločasu jsme odcházeli za stavu 39:31.

Třetí čtvrtinu jsme stejně jako tu druhou poměrově vyhráli. Po pěti odehraných minutách se zvyšovaly naděje na přelom a Galíčková střelou za 3 body vyrovnala na 41:41. Lvice se však rvaly nelítostně a nenechaly se rozhodil. Následně si vybudovaly pěti bodový náskok, který si udržely až do samotného konce čtvrtiny.

Poslední část hry si vzala na starost Čuperková, která lvice odtrhla svými jedenácti body. Nám se skoro nedařilo skórovat, a tak její osobní bodová bilance byla v této čtvrtině dokonce vyšší než ta naše klubová. Se střeleckou impotencí přišla možná i jakási rezignace hráček a s konečným klaksonem si lvice připisují druhý bod v semifinálové sérii.

Jednoznačně nejvýraznější hráčkou na naší straně byla Hamzová, která si dnes připsala 18 bodů. Na hranici 10 bodů se navíc s 5 doskoky dostala Galíčková. Za zmínku rozhodně stojí i 8 doskoků v rukou Vackové.

 

Viktor Pruša, hlavní trenér BK Žabiny Brno: „Ve vyrovnaném semifinále a proti takto zkušenému týmu nemůžeme vstoupit do utkání 0:13, respektive první čtvrtinou 5:22, jak jsme vstoupili dnes. Kredit mým hráčkám za návrat do utkání, který vyústil vyrovnáním stavu 41:41 v průběhu třetí čtvrtiny. Bohužel toto dotahování manka nás stálo hodně energie a vzhledem k tomu, že narozdíl od prvního poločasu, jsme v druhém začali opět propadat na obranném doskoku (5:13) a neměli potřebnou útočnou flow, v sérii opět musíme dotahovat. Cíl je jednoznačný, sérii chceme přivést znova do Hradce“.