EWBL: ve Švédsku o 2. místo v tabulce

Po předehraném utkání s Rigou nás čeká v sobotu 12. ledna v 18:00 poslední zápas skupiny B v Evropské ženské basketbalové lize EWBL. A bude to zápas, ve kterém půjde o hodně. Aktuálně jsme v tabulce na 2. místě za suverénní Rigou s bilancí 5 výher – 1 prohra. Třetí Luleå je na tom o jednu prohru hůře, a tak tým, který ve vzájemném sobotním střetnutí zvítězí, obsadí konečnou 2. příčku a v play-off narazí na 3. tým skupiny A – ruský Rostov. Družstvo, které odejde s nepořízenou, se pak utká se švédským celkem A3 Basket Umeå.

1 prohra v EWBL, ve Švédsku suverénky

Naše sobotní soupeřky ovládly čtyřikrát v řadě švédskou nejvyšší ligu a letos mají na kontě jednu jedinou prohru – v EWBL s lotyšskou Rigou. Jejich soupiska je postavena na zahraničních hráčkách – na perimetru dirigují hru Američanky Hallová a Houserová, další americká hráčka Reedová operující na pozici č. 4 je díky svým výkonům nejužitečnější hráčkou švédské ligy i EWBL (v této lize doručuje v průměru 20 bodů za utkání). Na pozici č. 5 pak působí slovenská reprezentantka Mária Felixová, kterou na stejné pozici doplňuje nejnovější posila švédského celku – 205 cm vysoká Litevka Kristina Alminaiteová.

Co se týká švédských hráček,  v kádru plní nejvýraznější roli Anna Bartholdová, zkušená osmatřicetiletá křídelnice a kapitánka týmu, a třiatřicetiletá trojková střelkyně Chioma Nnamakaová.

„Luleå se opírá o rychlou přechodovou fázi a střeleckou potenci nejlepší střelkyně Reedové. Našimi hlavními úkoly pro toto důležité utkání bude zbrzdit rychlý protiútok a maximálně eliminovat ústřední hráčky soupeře. Pokud budeme respektovat zápasový plán pro obrannou fázi, máme čanci bojovat o vítězství,“ přibližuje strategii pro zítřejší utkání trenér Viktor Pruša.

Zápas bude vysílán živě na EWBL TV.