Fenerbahce si přijelo do Brna pro vítězství

Vývoj utkání s Fenerbahce se odehrával v jiných intencích než utkání o týden dříve. Navíc si Fenerbahce do Brna přivezl také početnou skupinu svých příznivců, kteří byli od počátku utkání do je konce slyšet v hale Rosnička velmi hlasitě.
Brněnské hráčky vstoupili do utkání v dobrém rozpoložení a se vztyčenou hlavou. Vzdorovat vicemistrovi Euroligy bohužel zvládly pouze čtvrtinu. Pak se projevily zkušenosti tureckých hráček. Prosazovat se začaly Ndour, McCoughtry a do poločasové pauzy vzrostl rozdíl na 20 bodů. Poločas zakončila tříbodovou střelou s klaksonem Jenna Smith.
Po vyrovnané třetí čtvrtce, která skončila 12-14, nastartoval Fenerbahce a posunul se opět dopředu. Bojović, Hollingsworth a McCoughtry se postaraly o 11 bodů a Fenerbahce opět odskočil. Závěr však svěřenkyním Jana Bobrovského vyšel upravily tak konečné skóre zápasu na 52:85.
„Já si myslím, že jsme podali lepší výkon jak v Bourges. Děvčata nebyla tak ustrašená, povedlo se nám několikrát soupeře zastavit a i v útoku to bylo značně lepší“, hodnotil po utkání trenér Bobrovský. Spokojenost s odehraným zápasem neskrýval trenér hostí Jacek Winnicki. „Věděli jsme, že v Brně musíme vyhrát, jelikož potenciály obou týmů jsou velmi rozdílné. Hráli jsme svoji hru.“

BK IMOS Brno – Fenerbahce Istanbul 52:85 (17:24, 27:47, 39:61)

Nejvíce bodů: Stejskalová 18, Hindráková 9, Smithová 7, Křivánková 6 – Ndourová 19, McCoughtryová 12, Cakirová 11, Bojovičová 10. Rozhodčí: Schinas (Řec.), Delestreé (Belg.), Velikov (Bulh.). Fauly: 15:20. Trestné hody: 7/6 – 25/21. Trojky: 4:2. Diváci: 700.

Příští utkání se odehraje na palubovce italského Berretta Famila Schio.