Finále začíná na Královce

Jistě, každý tým někde v koutku duše doufá, že to bude právě on, kdo pražskému ZVVZ USK Praha připraví nemilé překvapení. I když jsme poměrně čerstvými autory jednoho vyvráceného papírového předpokladu, tohle finále bude o něčem jiném.
Našim soupeřkám chceme být především důstojnými finálovými protivníky – vždyť se ve finále střetnou jediné dva týmy, které v historii samostatné České republiky dokázaly titul v ŽBL získat. Bude se tak opakovat souboj ze sezóny 2013/14, kdy se o zlato Žabiny pokoušely naposled.

První utkání finálové série proti hráčkám, které před pár dny získaly euroligový bronz, startuje ve středu 17. dubna v 18:00 a kdo nebude přímo na místě, může utkání sledovat na TVCOM.cz.

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „Do finálové série proti čerstvě bronzovému týmu Euroligy jdeme s pokorou a respektem. USK je v současnosti naprostý hegemon české ligy a náš tým v tomto kontextu nemá co ztratit. Neznamená to však, že nejsme připraveni mistrovi cestu za dalším titulem zkomplikovat. Budeme se prezentovat přesně tak jako doposud, každý zápas začíná za stavu 0:0 a soupeř, pokud chce titul, musí vyhrát třikrát. Nedáme jedinou pozici, míč nebo souboj zadarmo a budeme hrát opět na hranici našich možností a sebeobětování. Věřím hráčkám, že budeme důstojným soupeřem a eventuální cesta za titulem bude USK bolet.“