Hradci vyšel pokus o odplatu. Těsně.

Velkým dramatem se opět stalo dnešní utkání proti Sokolu Hradci Králové a opět rozhodovala úplná koncovka.

Po vyrovnané první čtvrtině jsme měli mírně navrch my, vedli jsme až o sedm bodů, ale do trháku nás Hradecké lvice nepustily. Krátce před poločasem se situace otočila a do nevelkého vedení se dostaly soupeřky, aby ve třetí desetiminutovce ještě přitlačily. Jenže ani my jsme nechtěli připustit velkou ztrátu, a tak jsme Hradci více než +7 bodů nepovolili.

Šest minut před koncem utkání zvýšily hradecké basketbalistky náskok na devět bodů a zdálo se, že si jdou pro vítězství. To by to ale nebylo to správné utkání na Rosničce, kdybychom se nepokusili o nemožné. Do konce základní hrací doby nezbývaly ani dvě minuty, když Kateřina Zohnová úspěšnou trojkou snížila na rozdíl jediného bodu a ze zápasu rázem bylo drama.

Krátce na to Pamela Effangová proměnila pouze jeden ze dvou trestných hodů a my jsme měli za stavu 58:56 vyrovnání na dosah. Jenže přišla minuta plná promarněných pokusů na obou stranách, a když pár vteřin před koncem promarnila jeden ze dvou šestkových pokusů Natálie Stoupalová, radovaly se z nejtěsnější možné výhry 58:57 Hradečanky.

Povedené představení před domácími fanoušky i přes týmový neúspěch zažila nová podkošová posila Richelle van der Keijl, která při své premiéře v dresu Žabin zapsala double double za 11 bodů a 10 doskoků a spolu s Natálií Stoupalovou (13 b.) a Kateřinou Zohnovou (11 b.) patřila k nejproduktivnější trojici domácích.

Hradecké lvice se střelecky opíraly o dvouciferné duo Marečková (14 b.), Effangová (12 b.).

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: Byl to obrovsky bojovný zápas, nasazením pěkný pro diváka, basketbalovostí ale úplně ne. My jsme se dostávali do situací a pozic, na které nejsme zvyklí, Hradec chytře měnil obranné systémy, v zóně jsme trochu ztratili organizaci hry, protože na pozici 5, která je proti zóně důležitá, zapracováváme novou hráčku. Koncovka byla o štěstí, měli jsme prodloužení na ruce, ale Hradec vedl 23 minut a vyhrál zaslouženě.

Romana Ptáčková, trenérka Sokol Hradec Králové: Utkání bylo hodně nervozní, první čtvrtina byla hodně vyrovnaná, pak jsme se dostali do ztráty, ze které jsme se ale dostali. Do krize se dostal soupeř, ale ve třetí čtvrtině, kdy jsme vedli o čtyři až šest sedm bodů, jsme nedokázali soupeře dorazit, i když jsme měli strašně moc volných trojkových střel, zpod koše, tresné hody. Dali jsme šanci Žabinám se chytit a bylo to ubojované a o štěstí. Rozhodla jedna šestka, kterou nedala Stoupalová, proto mluvím o štěstí. V posledních dvou třech minutách jsme k tomu měli přistoupit chytřeji v útočné fázi.