I ve druhém utkání EWBL vítězíme

Ve druhém zápase EWBL nás čekal papírově lepší soupeř, což se projevilo hned v úvodu utkání. Agresivní obrana na obou stranách nedovolila jednoduchá zakončení, proto se oba týmy na každý bod velice nadřely.

První čtvrtina skončila nízkým skóre 16:13 ve prospěch Žabin. Ve druhé čtvrtině se odehrával stejný scénář. Bojovnost a důraz zdobily výkony obou týmů, a tak jsme v poločase vedli pouze o jediný bod. Třetí čtvrtina začala podobně jako ty dvě předchozí, avšak po několika získaných míčích a třech proměněných střelách za tři body jsme si vytvořili patnáctibodový náskok. V poslední čtvrtině jsme si vše pohlídali a přidali několik hezkých akcí. První stage EWBL zakončujeme vítězstím 65:45.

Trenér Viktor Pruša k dnešnímu utkání: ,,Dneska moc gratuluji hráčkám a opravdu oceňuji jejich přistup k zápasu, protože dneska byl soupeř velmi houževnatý a bojoval o každý míč. My jsme v tom pvním poločase vypadali už trošku vyšťaveně, vypadla nám další hráčka z rotace, takže už jsme rotovali jen 9 hráček. Holky šly už opravdu na morál a v té druhé polovině byl ve třetí čtvrtině úsek, který jsme to rozhodli.“

Žabiny Brno – Kibirkštis MRU Vilnius 65:45

Holmes 18, Stoupalová 11, Grigalauskyté 8, Vondráčková a Galíčková p 7, Hamzová 6, Jurčenková 4, Kopecká a Mikšíková po 2