Do Belgie vyrážíme za odplatou

Sotva si hráčky po náročném víkendovém turnaji EWBL odpočaly, čeká je další evropské střetnutí, tentokrát v Eurocupu. Ve středu 3. listopadu zavítáme na palubovku belgického Castors Braine. S týmem jsme se střetli v úvodu soutěže, kde nám utekly poslední minuty a Belgičanky si odvezly výhru 58:75. My se jim výsledek v blížící se odvetě pokusíme oplatit.

Poslední říjnový víkend naše basketbalistky odehrály dva zápasy v EWBL. Sobotní duel s běloruským Olimpia Grodno (75:53) i nedělní souboj s Litevkami z hlavního města Vilnius (65:45) dopadly jasně v náš prospěch. Naše šňůra výher se tak protáhla na šest utkání v řadě.

Na vítěznou vlnu chceme navázat i v Belgii. „Ve středu nás čeká další eurocupový zápas, který je pro nás velice důležitý, neboť nás může přiblížit postupu ze skupiny. Soupeře již známe, a tak bychom měli vědět, na co si dát pozor a poučit se z předchozích chyb. Do zápasu půjdeme po hlavě a na hřišti necháme vše,“ prozradila Kateřina Galíčková, jež v posledním Eurocupu soupeři nastřílela jedenáct bodů, z toho tři trojky.

Hráčky Castors Braine v jejich posledním sobotním utkání jednoznačně porazily svého domácího soupeře z Waregemu a v tamní nejvyšší lize zůstávají bez ztráty bodu. Naopak minulý zápas v Eurocupu Belgičankám nedopadl dobře. Ačkoliv v Londýně do poslední čtvrtiny nastupovaly za vyrovnaného stavu, nedokázaly v prostorách Copper box areny ukořistit výhru (69:63).

Braine je jediný basketbalový celek, který nás zatím v letošní sezoně dokázal porazit. My však do Belgie odjíždíme s vidinou odplaty a možností zajistit si pozici na postup ze skupiny. Jestli uspějeme, můžete ve středu 3. listopadu od 20:30 sledovat na FIBA YouTubovém kanálu.